PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Miejskie lokale handlowe konkurencją dla dużych galerii?

Property News 10 października 2017 13:38

Największą konkurencję dla centrów handlowych stanowi obecnie handel internetowy. Jak mówi Bartosz Pustuł, prezes NAI Estate Fellows, w przyszłości centra będą musiały liczyć się też z konkurencją ze strony miast, które posiadają w swoich zasobach lokale handlowe.

Sektor handlowy w Polsce ciągle się rozwija. Budowane są już centra handlowe tzw. czwartej generacji. Ostatnio pojawiły się nowe ciekawe koncepty, łączące funkcje handlowe, biurowe, usługowe i mieszkaniowe, jak Hala Koszyki w Warszawie czy Piotrkowska 217 w Łodzi.

Jak zauważa Bartosz Pustuł, prezes NAI Estate Fellows, na razie konkurencję dla centrów handlowych stanowi handel internetowy, który ma duży wpływ na to, jak w Polsce kształtuje się handel. Na horyzoncie pojawi się też niebawem nowa konkurencja.

- Widzimy profesjonalizację miast w podejściu do zarządzania lokalami handlowymi należącymi do samorządów. Ponieważ jednak procesy te będą trwały przez wiele lat, centra handlowe na razie nie muszą obawiać się konkurencji ze strony miast - dodaje.

Póki co, tradycyjne galerie handlowe starają się odpowiadać na nowe wyzwania rynku. - Klienci oczekują większej strefy rozrywki, więcej gastronomii, tak by nie tylko robić zakupy, ale też spędzać miło czas. Centra handlowe zmieniają się pod tym kątem rozbudowując z jednej strony swoje food courty, z drugiej zaś zmniejszając powierzchnie tradycyjnych sklepów, jak super- i hipermarkety, ponieważ te funkcje coraz bardziej odchodzą do przeszłości - mówi Bartosz Pustuł.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,45

  • Śr

    4,19

  • Min

    2,97

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane