Mieszkańcy Kabat mówią "nie" galerii Tesco: To jak stadion pod oknem (wideo)

Autor: haloursynow.pl 31 stycznia 2018 10:24

Mieszkańcy Kabat mówią "nie" galerii Tesco: To jak stadion pod oknem (wideo) Fot. Shutterstock.com

Mieszkańcy Kabat po raz kolejny mówią "nie" budowie nowej galerii handlowej w miejscu obecnego Tesco. Tydzień temu inwestor po raz trzeci rozpoczął starania o uzyskanie tzw. decyzji środowiskowej. Społeczność Kabat, dzielnica i miasto szykują się do batalii o uratowanie osiedla przed molochem - podaje portal haloursynow.pl.

Liczący kilkaset stron raport środowiskowy czeka na rozpatrzenie w Biurze Ochrony Środowiska m. st. Warszawy. Od 1 do 21 lutego mieszkańcy i wszystkie zainteresowane strony będą mogli zgłaszać swoje uwagi. We wtorek na sesji Rady Dzielnicy pojawiło się kilkudziesięciu kabacian. Były transparenty i symboliczne czerwone kartki dla inwestora.

Mieszkańcy argumentują, że chcą zestarzeć się na Kabatach w spokoju i ciszy i nie wyobrażają tam sobie molocha handlowego. Obawiają się także, że galeria wpłynie na spadek wartości ich nieruchomości.

Krakowska spółka "Kabaty Investments Tesco (Polska)" ubiega się o pozwolenie na zburzenie obecnego hipermarketu i wybudowanie galerii handlowej o wielkości zbliżonej do "Galerii Mokotów". Obiekt z ponad dwustoma urządzeniami na dachu ma powstać w odległości zaledwie kilkudziesięciu metrów od bloków przy Zaruby.

Mieszkańcy Kabat zjednoczyli się wokół tej sprawy. Kilka lat temu powołali stowarzyszenie, które wynajęło fachowców i prawników, a spółdzielnia "SAM-81" (ma bloki wokół Tesco) dzielnie walczy w sądach o uchylenie planu miejscowego. Batalia rozpoczyna się po raz trzeci.

Więcej na haloursynow.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Kuba 2018-01-31 20:13:30

  Idioci Tesco było pierwsze od ich bloków widziały gały co brały jak kupowały mieszkania po taniości. Bardzo dobrze niech TESCO buduje galerię w końcu trochę cywilizacji na tym Ursynowie będzie !

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,59

 • Śr

  3,49

 • Min

  1,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 3903

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane