PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Mieszkańcy protestują przeciwko budowie galerii Tesco na Kabatach

Autor: Gazeta Wyborcza 24 lutego 2011 09:25

Na warszawskich Kabatach podnosi się wrzawa przeciwko pomysłowi budowy galerii handlowej na miejscu supermarketu Tesco. Zdaniem mieszkańców klienci zakorkują metro - podaje Gazeta Wyborcza.

- W tym miejscu, przy pierwszej stacji metra, zaplanowany jest parking "parkuj i jedź". Galeria handlowa da dodatkowy argument, żeby w tym miejscu zostawić samochód i przesiąść się do metra - zwraca uwagę Andrzej Brzeziński, ekspert od komunikacji z Politechniki Warszawskiej. - Nie ma obawy, że zakorkuje się metro. Jest przecież najbardziej obciążone w porannym szczycie, a wtedy centra handlowe jeszcze nie pracują. Szczyt popołudniowy jest zaś rozłożony na wiele godzin - przekonuje.

Jednak mieszkańcy uważają, że samochody dostawcze przysporzą im huku i korków. Podobnie jak klienci.

- Nie mamy obaw co do gabarytów proponowanej inwestycji. Potrzebna jest tylko duża staranność w projektowaniu rozwiązań komunikacyjnych galerii - mówi teraz Piotr Guział, burmistrz Ursynowa.

- Peryferyjnie położone centra handlowe nie są złe dla miasta, zwłaszcza jeżeli są dobrze skomunikowane - tłumaczy Jolanta Przygońska, przewodnicząca warszawskiej okręgowej izby urbanistów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Me 2013-10-16 23:43:48

    Oczywiście, 8 piętrowy moloch z tysiącami klientów w środku osiedla-sypialni, tuż pod leśnym rezerwatem krajobrazowym, "ni e ma obaw". Zatka KEN i zaleje okolicę brudem, parkującymi byle jak samochodami, szumem klimatyzacji i ciężarówek.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7869

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane