PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Mieszkańcy Ursynowa chcą zmian w projekcie Galerii Kabaty

Autor: haloursynow.pl 23 września 2015 12:03

Akcję społecznego sprzeciwu wobec planów budowy galerii handlowej w kształcie, który proponuje Tesco, zorganizowało stowarzyszenie "Kabaty - Lubię tu mieszkać". Organizacja namawia mieszkańców do wysyłania listu do urzędników miejskich - podaje haloursynow.pl.

Inwestor po raz kolejny złożył wniosek do miejskiego Biura Ochrony Środowiska o wydanie tzw. decyzji środowiskowej, bez której nie otrzyma pozwolenia na budowę galerii handlowej. W powstającym raporcie środowiskowym, Tesco będzie musiało zaproponować rozwiązania, które minimalizują uciążliwość galerii na otoczenie. 

Zdaniem przedstawicieli stowarzyszenia "Kabaty - Lubię tu mieszkać", to co już zaproponowało Tesco, wciąż jest nie do przyjęcia przez sąsiadów inwestycji.

Dlatego organizacja wzywa mieszkańców Kabat do wysyłania listów do Biura Ochrony Środowiska Urzędu M. St. Warszawy. Treść listu stowarzyszenie publikuje na swojej stronie internetowej.

Są w nim m.in. żądania: umieszczenia strefy dostaw pod ziemią; schowanie urządzeń klimatyzacyjno-wentylacyjnych i chłodniczych wewnątrz zamkniętej kubatury budynku, zamiast umieszczania ich na dachu; większe, niż minimalna dopuszczalna odległość od granic działki, odsunięcie budynku galerii od najbliższej linii mieszkaniowej istniejącej zabudowy; ulokowanie wymaganej powierzchni biologicznie czynnej (trawniki, zieleń) na gruncie, a nie na dachu - dzięki temu zmniejszyłaby się wielkość galerii i powstałaby otwarta przestrzeń publiczna, z której wszyscy mogliby korzystać.


Podobał się artykuł? Podziel się!
 • kuba 2015-09-23 14:22:57

  Boże tam mieszkają idioci o wszystko i wszystkich by tam pozwali zaprotestowali... Chyba na spotkaniu mieszkańców z Dyrektorem Tesco było mówione że Dostawy do hipermarketu będą odbywać się pod ziemią i w ramowych godzinach 6-21 więc o co tym chorym ludziom chodzi? Widzieli co kupowali że obok stoi TESCO to niech teraz ponoszą konsekwencję tego że market się rozwija !

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,55

 • Min

  1,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7631

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 706264

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane