PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Mieszkańcy warszawskiej Białołęki nie chcą galerii handlowej

Autor: Gazeta Wyborcza 15 czerwca 2012 10:40

Deweloper przeprowadza na Białołęce "konsultacje", które mają przekonać ludzi, że zastąpienie tzw. parku Wiśniewo galerią handlową lub osiedlem mieszkaniowym jest już przesądzone. Władze dzielnicy zapewniają, że park nie zniknie - podaje "Gazeta Wyborcza".

Od kilku dni na Białołęce stoją urny, do których można wrzucać wypełnione kwestionariusze z pytaniami dotyczącymi przeznaczenia ośmiohektarowego terenu w rejonie ulic Sąsiedzkiej, Podróżniczej i Modlińskiej. Teren ten kupił kilka lat temu Kredyt Bank, formalnie jego właścicielem jest powiązana z bankiem spółka Astro CM. To ona zorganizowała konsultacje. Na ulotkach zachęca mieszkańców do wypowiedzenia się w sprawie zagospodarowania zagajnika. Zadaje tylko trzy pytania: "Czy jesteś ZA zagospodarowaniem tego terenu w postaci unikalnego w Polsce obiektu łączącego architekturę i powszechnie dostępny park, który zaoferuje mieszkańcom Białołęki połączenie w jednym miejscu rekreacji, zadbanej zieleni, handlu, usługi i rozrywki?" oraz "Czy jesteś ZA tym, aby teren ten został przeznaczony pod zabudowę mieszkaniową do 12 metrów wysokości, z prze wagą zabudowy jednorodzinnej?". Ostatnie pytanie dotyczy tego, co powinno towarzyszyć galerii handlowej - staw, lodowisko, edukacyjny plac zabaw dla dzieci, strefa sportu i rekreacji itd. - czytamy w "GW".

Wiceburmistrz Białołęki zapewnia, że plan zagospodarowania dla tego rejonu dopiero powstaje. Podkreśla, że park Wiśniewo nie może być okrojonym dodatkiem do galerii handlowej. Odwrotnie - zabudowa ma jemu tylko towarzyszyć. 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,13

  • Min

    4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane