Mikroprzedsiębiorcy związani z branżą handlową wśród firm z największą liczbą kredytów

Autor: dlahandlu.pl 24 listopada 2016 11:51

Analiza Biura Informacji Kredytowej wykazała, że co piąty mikroprzedsiębiorca, aktywnie prowadzący działalność gospodarczą posiada czynne zobowiązanie kredytowe, a prawie co trzeci związany jest z działalnością handlową (detaliczną, hurtową).

Łączna wartość zobowiązań kredytowych do spłaty mikroprzedsiębiorców według stanu na 31 sierpnia 2016 r. wynosiła 49,6 mld zł, a opóźnienia pow. 90 dni były na łączną wartość 6,4 mld zł i dotyczyły 38,8 tys. firm.

Najwyższy poziom ukredytowienia wśród 10 działów PKD o największej liczbie mikroprzedsiębiorców zarejestrowanych w CEiDG – 30% występuje w przypadku firm działających w dziale Handel hurtowy z wyłączeniem handlu pojazdami samochodowymi.

Według danych z bazy BIK Przedsiębiorca 60% mikroprzedsiębiorstw posiadających kredyt bankowy należy do 10 działów (według Polskiej Klasyfikacji Działalności tzw. PKD) - to branże o najwyższej liczebności kredytobiorców. Największy udział wśród tych firm to przedsiębiorstwa reprezentujące Handel detaliczny z wyłączeniem handlu detalicznego pojazdów mechanicznych (14%). Duży udział wśród kredytobiorców mają również przedsiębiorcy z branży budowlanej, handlu hurtowego oraz transportu.

14% łącznej kwoty do spłaty z tytułu zaciągniętych kredytów bankowych mają firmy prowadzące działalność w Handlu hurtowym z wyłączeniem handlu pojazdami samochodowymi, a 13% w Handlu detalicznym, z wyłączeniem handlu detalicznego pojazdami samochodowymi.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • jasam 2016-11-24 19:13:03

    Absurd, BIK nie gromadzi takich informacji, a jak nawet to przeciętny Kowalski widniejący w BIK, w swoich zobowiązaniach nie ma kwalifikacji PKD !!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8745

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane