Millenialsi doceniają autentyzm konceptów i produktów

www.portalspozywczy.pl 16 lutego 2017 15:16

Millenialsi zainteresowani są produktami regionalnymi, rzemieślniczymi i zwracają uwagę na to co jedzą. Ważne jest też skąd pochodzą produkty i dobrze, aby były polskie, ale są też otwarci na nowości, także te które przychodzą z zagranicy.

 Millenialsi szczególnie doceniają autentyzm konceptów i produktów. Dlatego powodzeniem wśród nich cieszą się produkty rzemieślnicze, ręcznie robione, z autentyczną historią. Takie produkty są im najbliższe – mówi Marta Glinka, konsultant marketingowy i ekspert ds. trendów na rynku żywności z Los Sabores Consulting.- Stad popularność piw czy cydrów rzemieślniczych tzw. craftów, których rynek dynamicznie rośnie czy lodów rzemieślniczych, które można spotkać już w prawie każdym większym polskim mieście. W poszukiwaniu tego co prawdziwe i autentyczne sięgają po produkty lokalne, polskie, sezonowe, dostarczone bezpośrednio od polskiego rolnika, kupione u małych producentów – dodaje.

- Nasze obserwacje i badania internetu pokazują, że główny trend dotyczący żywności w 2017 to: „polskie pochodzenie”. Stąd ogromna popularność serwisów takich jak: Lokalny Rolnik, Rano Zebrano oraz budzące się do życia Kooperatywy Spożywcze. Musimy pamiętać, że komunikacja Millenialsów odbywa się główne w internecie i tam zostawiają ślad po swoich wyborach, głęboka ich analiza pozwala nam na wcześniejsze zorientowanie się co będzie dla nich ważne – mówi z kolei Karolina Liberka, Business Development Deputy Director z agencji marketingowej Feno.

Millenialsi to grupa, która ze względu na sposób życia, stałe podłączenie do internetu i częste podróże, jest też najbardziej otwarta na nowości, które przywędrowały z zagranicy. Zwracają uwagę na to co jedzą oraz skąd pochodzą produkty.

Czytaj więcej: portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8471

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane