PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Millenium Hall ma problem ze śmietnikiem

Autor: gazeta.pl 16 maja 2011 09:18

Pergola śmietnikowa musi zostać przesunięta, bo uniemożliwi otwarcie Millenium Hall w Rzeszowie - podaje gazeta.pl.

Pergola powstała kilka lat temu jako dar dla osiedlowej społeczności (tzw. offset) od ówczesnego inwestora centrum handlowo-rozrywkowego Millenium Hall. Był nim wtedy znany w Rzeszowie biznesmen Bogdan Pawłowski. Pozostałe inwestycje (boisko, parking, chodnik, jezdnia) pozostały na papierze.

Obecny inwestor Millenium Hall - firma Develop Investment buduje teraz ekrany dźwiękochłonne, które, mają odgrodzić mieszkańców pobliskich bloków od odgłosów dobiegających z centrum handlowego. Budowy ekranów inwestor nie może jednak zakończyć, ponieważ w miejscu, gdzie mają się one połączyć, wystaje... część osiedlowego śmietnika. - W czerwcu chcemy zgłosić Millenium Hall do odbioru i uzyskać pozwolenie na użytkowanie obiektu. Nie dostaniemy go, jeśli nie dokończymy budowy ekranów - mówi Maciej Chabałowski, kierownik projektu z grupy CMP, która zarządza budową centrum handlowo-rozrywkowego. Bez pozwolenia na użytkowanie Millenium Hall nie będzie mogło rozpocząć działalności. Ewentualne opóźnienie przełoży się z kolei na kary, które najemcom powierzchni będzie musiał płacić właściciel budynku.

Inwestor Millenium Hall wystąpił już do spółdzielni mieszkaniowej z propozycją skrócenia śmietnika o kilkadziesiąt centymetrów i wybudowania dodatkowej ścianki. Na to nie zgadza się jednak spółdzielnia mieszkaniowa, przypominając, że śmietnik został wybudowany bez pozowolenia.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7900

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane