Millennium DM podwyższył rekomendację dla Eurocashu

Autor: PAP 7 września 2012 12:28

Analitycy Millennium DM, w raporcie z 3 września, podnieśli rekomendację dla akcji Eurocashu do "akumuluj" z "neutralnie", podnosząc jednocześnie cenę docelową akcji spółki do 44,1 zł z 29 zł wcześniej.

Raport wydano przy cenie 40 zł za akcję Eurocashu, a w piątek o godz. 12.03 za jedną akcję spółki płacono na giełdzie 40,8 zł.

"Naszym zdaniem perspektywy Eurocash są jednak nadal dobre, co potwierdzają opublikowane wyniki za I półrocze. Pokazują one skalę efektów synergii, które są możliwe do uzyskania dzięki przejęciu Tradisu" - napisali analitycy w raporcie.

"Wskaźniki wyceny Eurocash utrzymują się na wysokich poziomach, jednak należy pamiętać, że restrukturyzacja Tradisu i spłata zadłużenia powinny przełożyć się na znaczącą poprawę rezultatów w przyszłym roku" - dodali.

Analitycy Millennium DM uważają również, że utrzymujące się na wysokim poziomie przepływy pieniężne Eurocashu mogą umożliwić wcześniejszą od prognoz spłatę długu, dzięki czemu spółka mogłaby wrócić do wyższych wypłat dywidendy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,20

  • Śr

    2,90

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9628

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane