Minister rolnictwa: Czeka nas znaczna obniżka cen żywności

Autor: wyborcza.biz 8 sierpnia 2014 10:34

Ponieważ embargo dotyczy całej Unii, możemy się też spodziewać kolejnej obniżki cen żywności. Znaczącej obniżki - mówi w wywiadzie dla serwisu wyborcza.biz, Marek Sawicki, minister rolnictwa.

Rocznie Polska produkuje żywność za ponad 60 mld euro. Z tego eksport to 20 mld euro, ale do Rosji już tylko 1,3 mld. A więc niespełna 2 proc. produkcji żywności.
Jak tlumaczy minister Sawicki, dla niektórych producentów znaczenie jest jednak większe. Jabłka, nabiał, mięso - to nasze główne produkty eksportowe. - Jabłka i mięso można jednak przechować, gorzej jest z kapustą, papryką, warzywami. Ponieważ embargo dotyczy całej Unii, możemy się też spodziewać kolejnej obniżki cen żywności. Znaczącej obniżki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • b prac. marketu 2014-08-12 05:34:11

  Na pewno!!! jak w 2004 też było embargo i co Stracą producenci ale pośrednicy i zakłady produkcyjne na pewno mniej już były różnego rodzaju klęski urodzaju i co, czy na półkach było taniej NIE !!!!.A swoja droga czas najwyższy aby producenci nie opierali zbyt swej produkcji tylko na jednym odbiorcy - kierunku zwłaszcza do Rosji . Wystarczy że Putin stanie lewą noga i co zaraz tragedia!!!Niczego Rząd i producentów nie nauczył rok 2004!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  3,99

 • Śr

  2,96

 • Min

  2,25

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane