Minister rolnictwa: Należy rozważyć wprowadzenie podatku od obrotów sieci handlowych

www.portalspozywczy.pl 19 września 2012 15:12

Minister rolnictwa: Należy rozważyć wprowadzenie podatku od obrotów sieci handlowych

W sytuacji kryzysu i możliwości wzrostu podatków, należałoby rozważyć wprowadzenie opłaty od obrotów w sieciach handlowych - ocenia w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl minister rolnictwa Stanisław Kalemba. - Gdyby taki podatek mieścił się na poziomie nawet 0,5 proc. od sprzedaży, to byłyby już naprawdę duże pieniądze - mówi minister.

- Jesteśmy świadkami kryzysu, wiele państw ma duże problemy ekonomiczne, finansowe. Ta sytuacja trwa już kilka lat. Słyszymy prognozy, że w roku 2013 kryzys jeszcze się pogłębi. Dlatego uważam, że można rozważyć różne opcje, także np. opłaty minimalne od sprzedaży w sieciach - mówi Stanisław Kalemba.

- Częsta jest praktyka, że unika się płacenia podatku dochodowego od osób prawnych. Poza tym, w sieciach handlowych sprzedawane są towary z całej Europy, dochodzi tu więc kwestia cen transferowych, dzięki którym można przemieścić koszty. Dlatego uważam, że mały podatek od obrotów, zamiast podwyższania innych, mógłby być bardzo logiczny. Nad tym warto się zastanowić - dodaje.

Minister rolnictwa mówił w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl, że chce brać aktywny udział w uregulowaniu relacji pomiędzy producentami żywności a sieciami handlowymi. Jeszcze w tym miesiącu chce on zorganizować spotkanie ze spółdzielniami mleczarskimi, a następnie z sieciami handlowymi.

Przypomnijmy, że prezes PiS Jarosław Kaczyński zaproponował przejściowe wprowadzenie podatku obrotowego dla banków i wielkich sieci handlowych, które - jego zdaniem - różnymi metodami nie wykazują dochodów i w związku z tym nie płacą podatku dochodowego.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • sprawiedliwy 2012-09-19 21:41:02

  Wszystkie sieci np. Biedronka tak jak chce to zrobić rząd w Portugalii.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,20

 • Śr

  2,91

 • Min

  2,19

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8963
Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane