PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Minister Sawicki: Dodatkowe opłaty w handlu stanowią 30 proc. wartości produktu

Autor: portalspozywczy.pl 13 września 2010 15:41

Minister Sawicki: Dodatkowe opłaty w handlu stanowią 30 proc. wartości produktu

- W sytuacji, kiedy producenci wskazują, że opłaty dodatkowe pobierane przez sieci stanowią ponad 30 proc. wartości sprzedawanych produktów, należy się zastanowić, czy na rynkach rolnych, na wzór rynków finansowych, nie należałoby wprowadzić pewnych regulacji i pewnych ograniczeń - mówił minister rolnictwa Marek Sawicki podczas Międzynarodowych Tagów Wyrobów Spożywczych Polagra-Food.

- Ale jeśli poszczególni uczestnicy rynku nie są w stanie porozumieć się zawrzeć długoterminowych umów i racjonalnie na nim funkcjonować - tak jak na rynku finansowym są pewne hamulce ograniczające działania spekulacyjne, tak z pewnością na rynku żywnościowym warto przynajmniej o tym rozmawiać - mówił Marek Sawicki. Wskazał, że to czy regulacje zostaną wprowadzone będzie wynikało z całej ogólnoświatowej dyskusji.

- Jest coś na rzeczy, że handlu wszyscy się boją. Jest ogólnoświatowy slang, żeby nie zaczepiać handlu: „niech handel robi swoje bo wolny rynek, wolna konkurencja". Ale ja mówię: niech handle robi swoje pod warunkiem, że będzie to robił uczciwie - powtórzył Marek Sawicki.

Obecnie minister czeka na wyniki prac zespołu powołanego do monitorowania cen. - Wierzę, że oprócz kodeksu dobrych praktyk handlowych pojawią się także propozycje legislacyjne. Trudno mi powiedzieć, czy będą one na wzór węgierski czy raczej bliższe umowie społecznej - dodał Sawicki.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • polak 2010-09-13 21:39:50

    Może Pan minister poprowadzi własny sklep i zaprezentuje nam jak w dzisiejszych czasach bronić się przed konkurencją hipermarketów i dyskontów? Kto za kilka lat zostanie na rynku i kto będzie płacił podatki? Hipery i dyskonty sa zwalniane z podatków, a przychody wypływają z naszego kraju więc Polska nic z tego nie ma,ale na siłę promuje sklepy sieciowe i pomaga się im rozwijać powodując tym samym likwidację polskich sklepów, które płacą podatki. Gdzie tu logika ???

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7690

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane