Minister Sawicki spotka się z sieciami handlowymi ws. embarga

Autor: PAP 6 sierpnia 2014 09:59

Minister Sawicki spotka się z sieciami handlowymi ws. embarga

Minister rolnictwa Marek Sawicki poinformował, że w czwartek spotka się z przedstawicielami sieci handlowych, by porozmawiać z nimi o wprowadzeniu na rynek polski i UE większej ilości polskich produktów w związku z rosyjskim embargiem na nasze owoce i warzywa.

"Zależy mi na tym, żeby sieci handlowe funkcjonujące w Polsce, w Europie, mogły w tych warunkach kryzysowych wprowadzić na rynek unijny więcej polskich produktów, więcej polskich owoców i warzyw. Mam nadzieję, że jakieś porozumienie w tej sprawie osiągniemy" - powiedział w środę w TVN24 minister.
Jak podkreślił, w odpowiedzi na rosyjskie ograniczenia w pierwszej kolejności rząd stara się pomagać producentom w znalezieniu nowych rynków eksportowych. Dopiero w dalszej kolejności mają być używane instrumenty takie jak wycofanie z rynku, przeznaczenie produktów na cele nieżywnościowe czy utylizacja.
Eksperci z grupy powołanej w resorcie rolnictwa przedstawią w czwartek w Brukseli informację o rynku owoców i warzyw w Polsce. Sawicki poinformował, że spotyka się z grupą jeszcze w środę wieczorem. Jak podkreślił, po jej powrocie z Brukseli będzie chciał zwołać międzyresortowy zespół, który ma wypracować działania ws. rosyjskich ograniczeń.
Komisja Europejska nie wyklucza przyznania polskim producentom owoców i warzyw rekompensat za straty z powodu embarga.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • b prac. marketu 2014-08-11 19:27:07

    Ale się pręży Minister teraz a co robił on i jego kolesie wcześniej,teraz pierdolą same farmazony na użytek swej obrony na niekompetencję; jak tylko nasi obrońcy demokracji weszli na majdan należało szukać nowych rynków zbytu-tak z marszu nie załatwimy żadnego to trwa 2-3 lata i to żeby wejść trzeba kogoś wyprzeć!!!Tylko dyletant nie mógł przewidzieć reakcji Putina Nauka z 2004 roku niczego tych polityków z bożej łaski nie nauczyła. Trzeba rozwinąć sektor przetwarzania nadwyżek w mrożonki i przetwory konserwowe one mogą być magazynowane latami!! Zamiast namawiać do odkupu przez sieci marketów tej nadwyżki za psie pieniądze a w rezultacie ceny sto procent że nie zmaleją na półkach tylko nabiją kabzę zag. blaszakom. Zamiast panie Sawicki utylizować ta nadwyżkę proszę przekazać dla potrzebujących do Banku Żywności Jakie to proste? I poco ta cała gimnastyka na potrzeby jaki ja to jestem mądry i niezastąpiony minister. Pan minister od afer i kolesiów z PSL-u!!! Tak myśli większość menadżerów bezpartyjnych oraz normalnych gospodarzy.

  • angela 2014-08-06 20:19:31

    teraz będą mieli alibi -gospodarka wywaliła się przez Putina

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane