Minister sprawiedliwości i główny inspektor pracy zajmą się sprawą Praktikera?

Autor: tysol.pl 25 maja 2017 09:28

Pracownicy Praktiker Polska pikietowali 22 maja przed siedzibą spółki w Dąbrowie Górniczej. Ostatnie wynagrodzenia otrzymali pod koniec marca. Nie dostali też wypowiedzeń, ani świadectw pracy, co pozwoliłoby im szukać nowego zatrudniania - podaje tysol.pl

Praktiker Polska zatrudnia ponad 500 osób. Pracownicy nie otrzymali wynagrodzeń za kwiecień. W lutym większość sklepów należących do sieci zajęli komornicy z powodu długów wobec spółki Metro Properties, od której Praktiker wynajmował powierzchnie handlową. Od tego czasu pracownicy tych placówek codziennie rano meldują się w pracy wyłącznie po to, aby podpisać listę obecności i wrócić do domów. Część pracowników pod nadzorem przełożonych pakuje towar przeznaczony do zwrotu.

9 maja Solidarność z Praktikera zaapelowała o interwencje w sprawie pracowników spółki do Minister Rodziny, Pracy i Polityki Społecznej. 19 maja związkowcy otrzymali odpowiedź od minister Elżbiety Rafalskiej. Szefowa resortu pracy poinformowała, że zwróciła się z prośbą o szczególne zainteresowanie sytuacją w Praktikerze do ministra sprawiedliwości oraz głównego inspektora pracy.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • zbyszko 2017-07-05 03:29:48

  Żeby tak ktoś się przejmował firmą Milmex z Sosnowca jak wy Praktikerem. Nie dostali pensji za 1 miesiąc i mają pretensje o brak wypowiedzenia umowy ;)

  Ludzie, my od ponad 3 LAT pracujemy za darmo! Głodujemy!

 • PKL 2017-05-31 11:47:58

  Powinno się zmienić prawo pracy tak aby w razie takich sytuacji pracownik mógł sam złożyć wymówienie do urzędu skarbowego i ZUS.

 • Zalamany 2017-05-25 23:10:50

  Kostrzewa zapamietajcie te nazwisko skazuje samotne matki na pojscie pod most .W prasie bedzie o tym panu artykul MAKSYMILIAN KOSTRZEWA!!!!!

ZOBACZ WSZYSTKIE (3)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane