PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Ministerstwa o ustawie o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom

Autor: www.dlahandlu.pl 15 lipca 2016 14:34

Ministerstwa o ustawie o przeciwdziałaniu nieuczciwym praktykom

Poszczególne ministerstwa zgłosiły swoje uwagi do projektu ustawy o przeciwdziałaniu nieuczciwemu wykorzystywaniu przewagi kontraktowej w obrocie produktami rolnymi i spożywczymi. Uwagi dotyczyły m.in. kwestii zwiększenia zatrudnienia w UOKiK.

Henryk Kowalczyk z ramienia Kancelarii Rady Ministrów zwrócił uwagę, że w związku z brakiem szacunków dotyczących liczby handlowców i dostawców, których obroty przekraczają 100 mln zł rocznie oraz ich udziału w sprzedaży produktów spożywczych wątpliwości budzi propozycja zwiększenia zatrudnienia w UOKiK o 40 etatów i w Sądzie UOKiK o 29 etatów.
Tę kwestię poruszyło również Ministerstwo Finansów.

Ministerstwo Sprawiedliwości sprawdziło projekt pod kątem zgodności z prawem europejskim i orzekło, że ustawa nie byłaby sprzeczna z prawem UE.

Zobacz pozostałe uwagi:

Przypomnijmy, według projektu ustawy organem właściwym w sprawach praktyk nieuczciwie wykorzystujących przewagę kontraktową będzie Prezes Urzędu Ochrony Konkurencji i Konsumentów.

Prezes Urzędu będzie mógł nałożyć na dostawcę albo nabywcę karę pieniężną w wysokości nie większej niż 3% obrotu osiągniętego w roku obrotowym poprzedzającym rok nałożenia kary, jeżeli dostawca albo nabywca, choćby nieumyślnie dopuścił się naruszenia zakazu określonego w art. 6. ustawy. Prezes Urzędu może również nałożyć na przedsiębiorcę, w drodze decyzji, karę pieniężną w wysokości stanowiącej równowartość do 50 000.000 euro.

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • ? 2016-07-18 18:47:44

    ale jak zabronić komuś dawać się dymać?!?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane