Ministerstwo pracy interweniuje w sprawie Almy

Autor: Fakt.pl 9 grudnia 2016 11:26

Ministerstwo Rodziny i Pracy zajęło się sprawą poszkodowanych pracowników delikatesów Alma. Po upadku firmy od dwóch miesięcy nie dostają pensji. – Chcemy pomóc tym ludziom – zapewnia na łamach Faktu Stanisław Szwed, wiceszef resortu.

Firma obiecała pracownikom odprawy, odszkodowania, ale pracownicy od dwóch miesięcy są bez wypłat. Jest jednak szansa na to, że pracownicy otrzymają pieniądze wypłacone z Funduszu Gwarantowanych Świadczeń Pracowniczych.

–  Do sądu już wpłynęły dwa wnioski, w tym jeden o ogłoszenie upadłości spółki – mówi Faktowi wiceminister Stanisław Szwed. I jak dodaje, kiedy tylko sąd ją ogłosi, niezwłocznie ruszy wypłata pieniędzy dla poszkodowanych. – Zrobimy wszystko, by pracownikom szybko oddano pieniądze - zapewnia wiceminister.  Resort interweniował także w Głównym Inspektoracie Pracy, by jak najszybciej skontrolowano Almę.  

– Zwolnieni pracowni mogą liczyć także na pomoc powiatowych urzędów pracy – dodaje wiceminister. Jak podkreśla, w Wojewódzkim Urzędzie Pracy w Krakowie istnieje wyspecjalizowany zespół, który pomaga zwolnionym pracownikom Almy znaleźć nową pracę.

Czytaj całość na fakt.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    0,59

  • Śr

    0,29

  • Min

    0,14

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9264

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane