Mirosław Stachowicz dyrektorem generalnym Stock Spirits Group

Autor: dlahandlu.pl 10 sierpnia 2016 09:02

Spółka Stock Spirits Group PLC ogłosiła dzisiaj powołanie Mirosława Stachowicza na dyrektora generalnego firmy. Od listopada 2015 r. pełnił on funkcję niezależnego dyrektora niewykonawczego, a od kwietnia 2016 r. był p.o. dyrektora generalnego.

Mirosław Stachowicz w ciągu ponad 20 lat kariery pracował jako dyrektor generalny firmy Bestfoods w Rumunii, dyrektor zarządzający firmy ICI Paints na Polskę, Europę Wschodnią i Rosję, a ostatnio także jako dyrektor zarządzający AkzoNobel Deco na Europę Środkową.

- Po trudnym roku 2015 mogliśmy dzisiaj ogłosić wzrost wskaźnika EBITDA grupy w pierwszym półroczu 2016 r. dla wszystkich naszych rynków, co pokazuje, że wiele inicjatyw, które podjęliśmy w Polsce, zaczyna przynosić pozytywne efekty. Chociaż proces odbudowywania pozycji dopiero się rozpoczął, jestem przekonany, iż wzmocnione kierownictwo w Polsce wykorzysta ten obiecujący start do odnoszenia kolejnych sukcesów w niedalekiej przyszłości - mówi nowy dyrektor generalny Stock Spirits, Mirosław Stachowicz.

Obecnie Stachowicz zasiada w radzie nadzorczej Harper Hygenics S.A, CCC S.A oraz Paged S.A, które to spółki notowane są na GPW w Warszawie. Jest także przewodniczącym rady nadzorczej Grupy Pracuj. Jednak zamierza zdecydowanie ograniczyć swoją pozostałą działalność do członkostwa w radzie nadzorczej wyłącznie jednej firmy zewnętrznej.

W I półroczu br. przychody Stock Spirits wyniosły 116,0 milionów euro (w 2015 r.: 108,0 milionów euro), a zysk netto: 8,4 miliona euro (w 2015 r.: 0,2 miliona euro). Firma ogłosiła wypłatę dywidendy zaliczkowej w wysokości 0,0227 euro na akcję, która następuje po lipcowej wypłacie dywidendy specjalnej w wysokości 0,119 euro na akcję. W ostatnim czasie firma zawarła nowe umowy na dystrybucję z Synergy w Polsce oraz Distell na Słowacji i we Włoszech.

Stock prowadzi zasadniczą działalność w Polsce, w Czechach, na Słowacji, we Włoszech, w Chorwacji oraz w Bośni i Hercegowinie, ale eksportuje swoje wyroby także do 40 innych krajów na całym świecie. Wielkość globalnej sprzedaży wynosi obecnie ponad 100 milionów litrów rocznie.

Największym indywidualnym udziałowcem Grupy Stock Spirits jest Western Gate, posiadający blisko 10% udział w kapitale zakładowym spółki. Jest inwestorem długoterminowym reprezentującym prywatne inwestycje Luisa Amarala.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane