Misja Gabriela pisze do Marszałka Sejmu ws. wolnych niedziel. Od dnia złożenia projektu minęło 45 niedziel

Autor: dlahandlu.pl 27 lipca 2017 12:48

Organizacja "Misja Gabriela" przygotowała petycję skierowaną do Marszałka Sejmu ws. przyspieszenia prac nad ustawą o wolnych niedzielach. Trwa akcja zbierania podpisów.

- Szanowny Panie Marszałku, w imieniu polskich rodzin składamy na Pana ręce apel o przyspieszenie i umożliwienie zakończenia prac nad złożonym 02 września 2016 r. projektem ustawy ograniczającej handel w niedzielę. Mając na uwadze dobro rodziny jako wielką i niewymierną wartość, jesteśmy przekonani, że jest to pierwszy krok do stworzenia przestrzeni sprzyjającej wychowaniu i zacieśnieniu więzi między dziećmi i rodzicami. Jako Misja Gabriela nieustannie podkreślamy, że chcemy walczyć z przyczynami problemów młodych ludzi, a nie leczyć skutki. Wiele badań naukowych pokazuje, że najskuteczniejszymi metodami walki z większością zagrożeń czekających na młode pokolenie jest odwrócenie tendencji zanikania relacji między rodzicami a dziećmi. Od dnia złożenia projektu w Sejmie, to już ponad 45 niedziel (na dzień 10.07.2017), oczekiwań wielu polskich matek i ich rodzin na możliwość spokojnego, wspólnego spędzania czasu, tak jak ma to miejsce w wielu innych krajach Unii Europejskiej. Liczymy na Pana dobrą wolę i wsparcie - czytamy w apelu opublikowanym na stronach NSZZ Solidarność.

Organizacja w imieniu wielu środowisk apeluje o podpisanie petycji o przyspieszenie uchwalenia przepisów dotyczących wolnych niedziel. 

Procedura zbierania podpisów ruszyła na stronie citizengo.org, na razie podpisało ja 961 osób.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • bizon 2017-07-27 16:01:36

  Droga Misjo,

  Nam od 94 tygodni zmieniają w pył dorobek 25 lat po transformacji.

  Negacja wszystkiego w imię niczego i ciemnoty.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,32

 • Śr

  6,26

 • Min

  3,72

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane