Mleczarze podejmą kolejną próbę stworzenia wspólnej dystrybucji

www.portalspozywczy.pl 4 września 2015 11:09

3 września odbyło się spotkanie u ministra rolnictwa, na którym Marek Sawicki zaproponował stworzenie wspólnej dystrybucji branży spożywczej.

W spotkaniu uczestniczyło 15 przewodniczących rad nadzorczych z największych polskich spółdzielni mleczarskich. Obok przewodniczącego rady nadzorczej OSM Piątnica, byli przewodniczący z Mlekovity, Mlekpolu, SM Gostyń czy Łowicza. - Wszyscy zgodziliśmy się, że mimo wielu prób w przeszłości warto próbować podjąć kolejną próbę stworzenia wspólnej dystrybucji dla sektora mleczarskiego – powiedział Krzysztof Banach. Dodał, że najszybciej jak to możliwe odbędzie się kolejne spotkanie, w którym będą uczestniczyć także prezesi zainteresowanych mleczarni, aby ustalić pierwsze konkretne działania.

- Nie chodzi tu o budowę kolejnych hal czy magazynów. Nie tędy droga. Chodzi raczej o powołanie platformy handlowej, czy wspólnego biura handlowego, gdzie pracowałoby kilka osób. Mogłoby ono mieścić się np. w Białymstoku lub w Warszawie – wyjaśnia przewodniczący Rady Nadzorczej OSM Piątnica.

Zaznaczył, że są możliwości pozyskania na ten cel środków z Unii Europejskiej, co pozwoliłoby łatwiej sfinansować całe przedsięwzięcie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane