PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Mleczarze: Prawo w Polsce nie panuje nad żywiołowym rozrostem sieci handlowych

www.portalspozywczy.pl 21 kwietnia 2015 18:09

Federacja Związków Zawodowych Pracowników Mleczarstwa podczas X Zjazdu przyjęła uchwalę, w której wzywa do regulacji działalności sieci handlowych w Polsce. - Jesteśmy jednym z nielicznych krajów Unii Europejskiej, którego prawo nie panuje nad żywiołowym rozrostem sieci handlowych, zwłaszcza dyskontów, kosztem upadającego polskiego handlu – mówił Andrzej Szczepański, przewodniczący FZZPM podczas X zjazdu Związku.

Jak czytamy w przyjętej uchwale, ta ekspansja sieci stawia polskiego producenta-przetwórcę w bardzo niekorzystnej sytuacji ekonomicznej. - Chodzi o to, aby zapewnić sprawiedliwy podział zysków na poszczególnych etapach łańcucha mlecznego, mówiąc najprościej „od krowy do stołu”- wyjaśniał Andrzej Szczepański.

Z tego powodu FZZPM stoi na stanowisku, że w aktualnej sytuacji aby zasady wzajemnego zaufania i współpracy pomiędzy producentami (rolnikami), przetwórcami i handlem mogły zaistnieć, muszą być wprowadzone uregulowania ustawowe prowadzące do: Równoważności praw i obowiązków stron umów handlowych, ekwiwalentności usług świadczonych przez dystrybutorów detalicznych na rzecz dostawców; prawa dostawców do dobrowolnego wspierania sprzedaży produktów we współpracy z dystrybutorami detalicznymi oraz stanowienia urzędowego nadzoru w zakresie przestrzegania powyższych zasad przez podmioty, których dotyczą.

Delegaci przyjęli tę uchwałę jednomyślnie. Jest to odpowiedź pracowników sektora mleczarskiego na żądania sieci Biedronka dotyczące natychmiastowego obniżenia ceny dostarczanych produktów.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • mleczasz 2015-04-21 20:44:44

    teraz się obudzili?

    a wcześniej ciszyli się z każdego nowego dyskontu, że więcej mleczka od nich kupią.

    teraz trzeba własne kwaśne mleko wypić.

    naiwniacy

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane