PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Młodzi polscy internauci wydają średnio 350 zł na zakupy w sieci

Autor: pr 23 marca 2016 10:10

Jak pokazują najnowsze badania, polscy internauci w wieku 18-29 lat na zakupy w internecie wydają miesięcznie średnio 350 zł. Dodatkowo, z pomiarów przeprowadzonych w pięciu krajach Unii Europejskiej wynika, że młodzi Europejczycy w wieku 20-29 lat na zakupy online przeznaczają około 136 euro miesięcznie.

Młodych internautów charakteryzuje również wzmożona aktywność w sieci oraz znacząca liczba dokonanych drobnych transakcji, dzięki czemu stanowią oni istotną grupę wśród użytkowników płatności prepaid w internecie.
Kluczowe znaczenie młodych użytkowników w branży usług internetowych potwierdzają także badania polskiego rynku przeprowadzone przez CBOS. Wskazują one, że:
• z sieci korzysta aż 97% osób w wieku 18-24 lata (z czego 88% za pomocą urządzeń mobilnych) oraz 95% respondentów w wieku 25-34 lata
• młodzi użytkownicy w wieku 18-24 lat spędzają w internecie nawet 17 godzin, a internauci w przedziale wiekowym 25-34 lata około 18 godzin w tygodniu2
• aż 37% młodych respondentów w wieku 18-24 lata korzysta z gier online


- Aktywność młodych ludzi w internecie – m.in. zakupy online związane z oglądaniem filmów oraz korzystaniem z gier online – często wiąże się z potrzebą dokonywania płatności w sieci. Gigantyczna ekspansja internetu i zwiększenie liczby użytkowników oraz wpływu sieci na ich życie powinna przekonać zwłaszcza młodsze pokolenie do przywiązywania większej uwagi do kwestii bezpieczeństwa transakcji oraz korzystania ze sprawdzonych metod płatności dostępnych m.in. za pomocą paysafecard. Szansą na uniknięcie zagrożeń płynących z korzystania z internetu jest ograniczenie udostępniania wrażliwych danych, korzystanie z witryn gwarantujących szyfrowanie informacji czy używanie bardziej skomplikowanych, regularnie zmienianych haseł – powiedział Udo Müller, dyrektor generalny paysafecard.
- Rozważni użytkownicy nie powinni udostępniać swoich danych teleadresowych, odpowiadać na podejrzane wiadomości promocyjne czy udostępniać swoich haseł osobom trzecim. Wspomniane środki ostrożności, dokładne czytanie regulaminów i korzystanie z programów antywirusowych pozwolą zmniejszyć ryzyko oszustwa i utraty danych – dodał Udo Müller.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • weronika 2016-04-01 10:50:38

  to ja już nie jestem młoda bo wydaję więcej ;) zakupy online są tak wygodne, że szkoda mi czasu na łażenie po sklepach. ostatnio wpadłam po uszy w używanie platformy arena.pl. zyskuję czas i energię, a mam to samo jak gdybym wyszła z domu ;)

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  18,99

 • Śr

  15,85

 • Min

  9,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7994

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane