MM Sport otwiera sklep fabryczny. W przyszłym roku sklepy własne marki Under Armour

Autor: pr 5 kwietnia 2017 17:53

MMSport 8 kwietnia otwiera nowy sklep fabryczny marek Keen I Under Armour na terenie własnej bazy logistyczno-biurowej.

Sklep zlokalizowany będzie w Krakowie-Bielanach, przy zachodniej obwodnicy Krakowa i drodze Kraków-Oświęcim (oficjalny adres: Kryspinów 357). Mieścić się będzie w niedawno oddanym budynku biurowym Spółki MMSport. Otwarcie stanowi kolejny etap inwestycji spółki w rozwój centrum magazynowo - logistycznego firmy. Wcześniej, na przełomie roku, oddano do użytku pierwszy budynek magazynowy, wyposażony w wielopoziomowe regały, co pozwoliło zwiększyć dwukrotnie przestrzeń magazynową dystrybutora.

Decyzja o inwestycji we własną bazę logistyczno-biurową powstała w 2015 roku, gdy firma miała 20 lat i wynajmowała już ponad 1000 m.kw. powierzchni na magazyn i biuro, a zapotrzebowanie na większą przestrzeń rosło z każdym sezonem – mówi Maciej Maciantowicz, prezes MMSport.

Powierzchnia sklepu fabrycznego będzie liczyć 100 mkw., a powierzchni magazynowych, którymi aktualnie dysponuje firma to ok. 1000 mkw. Kolejny planowany budynek to „hybrydowy” (tj. wielofunkcyjny) budynek magazynowo -  eventowy o powierzchni 360 mkw. Będzie wykorzystywany jako nadwyżka magazynowa w okresie wysokiego sezonu dystrybucji oraz przestrzeń, w której będą odbywać się pokazy nowych kolekcji oraz spotkania kontraktacyjne dla odbiorców hurtowych, jak również wyprzedaże sklepu fabrycznego.

W perspektywie rozwoju w latach 2018 – 2019 znajduje się budowa kolejnej hali magazynowej, liczącej ok. 800 mkw. powierzchni, która dzięki wielopoziomowym regałom pozwoli osiągnąć blisko 2000 mkw. realnej powierzchni oraz dużego, liczącego 700 mkw., kompleksu handlowo-biurowego, zlokalizowanego tuż przy ruchliwej drodze wylotowej z Krakowa. 

Łącznie inwestycja zakupu działki oraz realizacja dotychczasowych oraz planowanych etapów, to kwota 10 mln złotych, którą firma realizuje częściowo ze środków własnych a częściowo z kredytu udzielonego przez mBank.

Prezes Maciej Maciantowicz dodaje - W planie na rok 2018 stawiamy na dalszy rozwój sprzedaży, w tym otwarcie pierwszych sklepów własnych Under Armour, które pozwolą zwiększyć rozpoznawalność markii pokazać jej prawdziwy charakter oraz sprzedać najbardziej innowacyjne produkty. Jesteśmy w trakcie finalizacji rozmów o licencję na sklepy detaliczne, a równocześnie przedłużyliśmy umowę na dystrybucję marki w Polsce na kolejne lata. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9667

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane