Mniej chętnych na kupno aktywów SABMiller

www.portalspozywczy.pl 7 grudnia 2016 13:01

Wachlarz chętnych na kupno środkowo-europejskich aktywów koncernu piwnego SABMiller, a zatem i Kompanii Piwowarskiej, sprzedawanych przez Anheuser-Busch InBev skurczył się. Z wyścigu wycofał się amerykański fundusz Bain Capital – wynika z nieoficjalnych informacji agencji Reuters.

Według jednego ze źródeł agencji Reuters, wydaje się, że teraz na czele wyścigu o kupno takich marek jak czeski Pilsner Urqell czy polskie Lech i Tyskie, uplasowała się japońska Asahi Group. Oferty za sprzedaż aktywów mogą sięgnąć około 6 miliardów euro.

Według Reutera chętni, którzy pozostali na placu boju to konsorcjum, na którego czele stoi szwajcarski Jacobs Holdings AG, któremu doradza Goldman Sachs wraz z kanadyjskim fundusz PSP Investments i czeska grupa inwestycyjna PPF Group.

Bain Capital planował początkowo złożyć ofertę wraz z funduszem Advent International, a jego wycofanie się z wyścigu wzmogło pytania czy Advent będzie w stanie samodzielnie złożyć konkurencyjną ofertę. Według niektórych źródeł Advent jest wciąż zainteresowany.  

Przedstawiciele AB InBeb, funduszu Bain oraz Advent odmówili komentarza.

Według innego źródła nadal wśród chętnych jest także China Resources (producent najlepiej sprzedającego się na świece piwa Snow).

Pojawiały się też wcześniej informacje, że do wyścigu chcą także dołączyć polski Maspex, a także rodzina Kulczyków oraz, że oba podmioty próbują dołączyć do któregoś z konsorcjów. Być może mają szanse?

Według dwóch niezależnych źródeł chętni mają czas do 12 grudnia na złożenie wiążących ofert, a AB InBev chce podpisać umowę przed Świętami Bożego Narodzenia. Zamknięcie sprzedaży może nastąpić na wiosnę 2017 r., a sprzedaż jest związane z wytycznymi urzędów antymonopolowych, które zgodziły się na przejęcie przez AB InBev koncernu SABMiller, do którego należy Kompania Piwowarska.  

Czytaj więcej: portalspozywczy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • gb 2016-12-08 09:53:02

    i kto za tym towarzystwem siedzi? chyba wszystko jasne

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8471

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 689431

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane