PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Mniejsze miasta na celowniku McDonalds

Autor: gazeta.pl 31 sierpnia 2013 12:10

Polska jest siódmym najważniejszym rynkiem dla McDonald's w Europie. Znana sieć fast food rozwija się w Polsce w tempie 20 restauracji rocznie i ma ambitne plany ekspansji. - Z uwagą patrzymy na mniejsze miasta. Poniżej 50, a nawet 20 tys. mieszkańców - mówi Kristóf Hankó, szef polskiego McDonald's w rozmowie z magazynem "Sukces"

McDonald's to najpopularniejsza sieć fast food w Polsce - jest u nas obecna od 21 lat i ma ponad 300 restauracji. Jak deklaruje prezes sieci, każdego dnia w barach McDonald's stołuje się ponad pół miliona Polaków.
W minionym roku sieć otworzyła 23 restauracje, w 2013 - już siedem, a kolejne 20 jest w budowie. Jakie są plany sieci? - Z uwagą patrzymy na mniejsze miasta. Poniżej 50, a nawet 20 tys. mieszkańców - mówi Hankó w rozmowie z "Sukcesem". I dodaje, że McDonald's stawia też na lokalizacje przy drogach. - Chcemy być w specjalnych strefach dla kierowców przy autostradach i drogach ekspresowych. Mamy na razie 19 takich restauracji, które biją rekordy popularności - mówi Hankó w rozmowie z "Sukcesem".
McDonald's ma obecnie 58 franczyzobiorców, a rekordzista ma dziesięć restauracji tej sieci.
McDonald's zatrudnia obecnie w Polsce ok. 16 tys. pracowników, z czego 500 osób to osoby niepełnosprawne.
Mimo zadowolenia polskiego prezesa globalne wyniki McDonald's nie rzucają na kolana. W II kwartale globalne zyski sieci wyniosły 1,4 mld dol. i choć wzrosły o 4 proc. w skali roku, to analitycy spodziewali się lepszego wyniku. - Niepewność co do sytuacji gospodarczej ma wpływ na wydatki konsumentów, a co za tym idzie - na nasze wyniki - przyznał Don Thompson, prezes McDonald's.
Sprzedaż w barach spod znaku żółtego łuku też nie była najlepsza - co prawda w USA wzrosła o 1 proc. w skali roku, ale już w Europie zmniejszyła się o 0,1 proc. - najmocniej w Niemczech i we Francji.
Podobał się artykuł? Podziel się!

 • 10.

  JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  9,32

 • Śr

  6,78

 • Min

  4,62

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8408

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane