Mobilne lodziarnie na fali. Czas na ice-trucki

Autor: pr 29 maja 2017 09:50

Obserwując na przestrzeni ostatnich lat rynek lodowy da się zaobserwować pewien stały trend. Od dłuższego czasu coraz większą popularnością cieszą się lody naturalne – domowe, tworzone na bazie tradycyjnej receptury. Co ciekawe, ten „powrót do korzeni” obejmuje jednak nie tylko smak lodów, ale również sposób ich serwowania. W konsekwencji po niedawnym sukcesie mobilnych punktów sprzedaży – riksz – ostatnio w Trójmieście pojawił się nawet prawdziwy ice-truck.

- Dawniej lody serwowane przecież były z riksz, które można było ustawić niemal w dowolnym miejscu. Od kilku lat riksze z lodowymi przysmakami ponownie zawładnęły uliczkami i skwerami polskich miast i miasteczek, z miejsca stając się prawdziwym hitem – opisuje Maciej Siniło, współwłaściciel trójmiejskiej Wytwórni Lodów Prawdziwych „u Lodziarzy”.

Z czasem, zwłaszcza w zachodniej Europie i w Stanach Zjednoczonych, tego typu mobilne punkty sprzedaży zaczęły być zastępowane przez ice-truck’i – specjalnie do tego celu modyfikowane samochody, wprost z których sprzedawano desery.

Dziś moda na nie znów wraca. Przykładem na to jest chociażby Trójmiasto, gdzie w ostatnim czasie pojawił się ice-truck z prawdziwego zdarzenia – dokładnie taki, jakie znamy z „amerykańskich” filmów.
Jego właścicielem jest Wytwórnia Lodów Prawdziwych „u Lodziarzy”:

- Myśl o takiej formie sprzedaży chodziła za nami od kilku ładnych lat. W tym sezonie postanowiliśmy więc spełnić nasze marzenie i stworzyliśmy pojazd, który robi wrażenie nie tylko na fanach motoryzacji – mówi drugi z właścicieli lodziarni – Szymon Odjas.

Trójmiejski ice-truck to specjalnie do tego celu sprowadzony z Francji klasyczny Citroën HY z 1970 roku, który po przyjeździe do kraju został gruntownie wyremontowany.

Oprócz instalacji elementów związanych z działalnością lodową, w samochodzie gruntownie wyremontowano m. in. silnik i układ napędowy. W efekcie powstał jedyny tego typu pojazd w Polsce.
Na co dzień sprzedaż lodowych przysmaków wprost z ice-truck’a odbywa się w pobliżu molo w Orłowie. 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    1,69

  • Śr

    0,84

  • Min

    0,64

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane