Mokate stara się o zablokowanie sprzedaży w sklepach herbaty "Rodzinnej" od Posti

Autor: dlahandlu.pl 3 grudnia 2015 14:09

2 grudnia 2015 komornik sądowy wszedł na teren zakładu Posti w Gnieźnie, na podstawie uzyskanego przez Mokate postanowienia sądu o zabezpieczenie powództwa. Spór dotyczy naruszenia praw Mokate do herbaty Minutka.

Posti wprowadziło w ubiegłym roku na rynek herbatę „Rodzinna”, której opakowanie, zdaniem Mokate, jest łudząco podobne do Minutki. Po raz pierwszy zajęcie komornicze zostało dokonane w tej sprawie w styczniu bieżącego roku. Proces jest w toku, a producenci Minutki twierdzą, że podobne do Minutki opakowanie "Rodzinnej" wprowadza w błąd konsumentów i przyniosło wielomilionowe straty firmie Mokate. Mokate będzie starało się teraz o zablokowanie możliwości handlu "Rodzinną" również w sklepach.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • PK 2016-01-25 11:35:47

  Nie podoba mi się, co robią koncerny. Jak nie mogą wykupić pomniejszego, to robią łudząco podobne produkty. Np. Unilever wypuścił tanie (w produkcji) podróby dobrych polskich marek (sam jadam masło, ale znam różnicę między Śniadaniową i MR, a produktami Unilever). A herbaty Posti? Pierwsze słyszę, że jest takie coś. Pijam Dilmah.

 • Konsument 2015-12-04 16:06:18

  Nie znam herbaty Mokate , ale herbaty Posti kupuję od lat i moim zdaniem najlepszej jakości herbaty,często nawet lepsze od droższych produktów konkurencji . Jako klient nie patrzę na opakowanie , tylko na producenta i nawet gdyby opakowania były takie same kupiłbym produkt ze względu na producenta . Idąc tym tropem trzeba by zaprzestać produkcji samochodów bo wszystkie mającztery koła i kierownicę i sąłudząco w tym podobne do siebie

ZOBACZ WSZYSTKIE (2)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  10,99

 • Śr

  7,13

 • Min

  5,70

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9150

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane