MoneyGram już nie wystarczy Tesco. Wchodzi do Ruchu

Autor: dlahandlu.pl 11 września 2017 11:22

MoneyGram już nie wystarczy Tesco. Wchodzi do Ruchu fot. materiały prasowe

MoneyGram, globalna firma specjalizująca się w przekazach pieniężnych, wchodzi ze swoją usługą do 365 kiosków i saloników RUCH-u na terenie całego kraju. Klienci mogą przesłać środki do 200 krajów na świecie i odebrać przekaz od swoich bliskich mieszkających za granicą, w ciągu 10 minut od jego wysłania.  Do końca roku MoneyGram planuje uruchomienie usługi w 1 000 punktach RUCH.

- Dzięki współpracy z RUCHem, możemy zaoferować nasze usługi w placówkach znajdujących się na głównych ulicach miast, dworcach kolejowych, autobusowych i w centrach handlowych, a wiele z nich jest otwartych również wieczorami i w weekendy - powiedział Zbigniew Furmańczak, dyrektor regionalny MoneyGram na Rynki Wschodzące.

W Polsce międzynarodowe przekazy pieniężne MoneyGram są obecnie dostępne w 5,600 lokalizacji poprzez sieć agentów, do których należą Bank Pocztowy, Poczta Polska (wyłącznie odbiór środków), ponad 180 sklepów Tesco, Bank BPS, wybrane Banki Spółdzielcze. Pieniądze można odbierać i wysyłać w gotówce lub bezpośrednio na konto bankowe – wówczas zostaną one automatycznie zapisane na rachunku odbiorcy.

Według wyliczeń Banku Światowego, w 2016 roku do Polski przesłano w sumie 6,8 mld USD. Najważniejsze korytarze przesyłu środków do Polski to Niemcy (2,2 mld USD), Wielka Brytania (1,2 mld USD), USA (0,9 mld USD) i Kanada (350 mln USD). Natomiast przekazy wysyłane z naszego kraju za granicę to około 2,5 mld USD, a najwięcej z nich trafia do Francji (324 mln USD) i Niemiec (296 mln USD). Bardzo szybko rosnącym rynkiem jest Ukraina, co ma związek z coraz liczniejszą emigracją do Polski - rocznie z naszego kraju ponad 233 mln USD trafia do odbiorców na Ukrainie.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,19

  • Śr

    4,27

  • Min

    3,05

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8659

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 697371

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane