PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Monnari planuje przejęcie firmy KAN, do której należy Tatuum i Coyoco

Property News 16 sierpnia 2013 09:01

Monnari planuje przejęcie firmy KAN, do której należy Tatuum i Coyoco

Trzy lata temu kierowana przez Mirosław Misztala spółka Monnari Trade została postawiona w stan upadłości. Dziś chwali się doskonałymi wynikami finansowymi, planuje otwarcia nowych sklepów i szykuje się do przejęcia firmy KAN. W I półroczu 2013 roku jej przychody ze sprzedaży wzrosły 8,23 proc. i wyniosły 62,76 mln zł wobec niespełna 58 mln w analogicznym okresie 2012 roku.


W I półroczu 2013 roku Monnari Trade może się pochwalić prawie sześciokrotnym wzrostem zysku netto, który wyniósł prawie 5,5 mln zł, wobec zysku za I półrocze 2012 r. na poziomie 926 tys. zł. „Na jego wygenerowanie miała decydujący wpływ: zysk na działalności podstawowej (3,6 mln zł), różnice kursowe w kwocie nieco ponad 1 mln zł oraz zysk na sprzedaży nieruchomości w wysokości 1,33 mln zł. Spółka odnotowała zwiększenie generowanej marży brutto ze sprzedaży z poziomu 52,6 proc. w I półroczu 2012 r. do 55,8 proc. w bieżącym półroczu - podano komunikacie."

Na koniec I półrocza 2013 r. sieć Monnari liczyła 106 lokali handlowych o łącznej powierzchni 17,2 tys. mkw., wobec 97 na koniec I półrocza 2012 roku. W omawianym okresie łódzka spółka uruchomiła siedem 7 nowych salonów, a zamknęła 2 nierentowne. „Biorąc pod uwagę aktualną kondycję ekonomiczną spółki można powiedzieć, że w zakresie punktów sprzedaży w centrach handlowych sytuacja jest ustabilizowana. Emitent nie widzi zagrożenia w utracie istotnej liczby salonów. Jednocześnie strategia spółki zakłada wyważony rozwój sieci salonów - napisano w sprawozdaniu."

Plany inwestycyjne zakładają uruchomienie w II półroczu bieżącego roku ok. 5 sklepów w centrach handlowych zlokalizowanych w największych miastach Polski.

Spółka kontynuuje także negocjacje związane z przejęciem firmy KAN, która rozwija sieci Tatuum i Coyoco. „Zarząd Monnari Trade SA nadal prowadzi rokowania ze spółką Kan Sp. z o.o., które mają na celu uzgodnienie formy prawnej, warunków współpracy oraz harmonogramu procesu ewentualnej inwestycji - czytamy w raporcie".

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,45

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8001

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 707248

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane