Moody's z wyższymi prognozami wzrostu PKB Polski

Autor: gazeta.pl 4 września 2017 18:37

Agencja ratingowa Moody's zrewidowała oczekiwania co do tempa rozwoju polskiej gospodarki w tym roku - podje gazeta.pl

Agencja pisze, że silniejszy od oczekiwań wzrost PKB oraz wyniki fiskalne to czynniki pozytywne dla ratingu Polski. Dane fiskalne dotyczą wykonania budżetu. Po lipcu mieliśmy nadwyżkę budżetową w wysokości 2,4 mld zł.

"Te pozytywne wyniki skłoniły nas do skorygowania naszej prognozy wzrostu PKB w 2017 roku do 4,3 proc. z 3,2 proc." - pisze Moody's. Oficjalna rządowa prognoza to 3,6 proc., aczkolwiek niektórzy politycy - w tym wicepremier, minister finansów i rozwoju Mateusz Morawiecki - liczą, że możliwy jest mocniejszy wzrost.

"Spodziewamy się, że dobra koniunktura utrzyma się przez dalszą część roku. Wzrost PKB będzie napędzany przez silną konsumpcję prywatną, jak również powolną, ale stałą poprawę w inwestycjach, która odzwierciedla korzystną sytuację zewnętrzną, jak wyższy napływ środków z Unii Europejskiej" – uważają analitycy Moody’s.

Ich zdaniem dzięki przyspieszeniu w gospodarce i dobrym danym z wykonania budżetu, znacznie rosną szanse na to, że deficyt budżetowy będzie poniżej poziomu 3 proc. PKB - trzeci rok z rzędu - podaje gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8859

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane