Morawiecki: Chcemy ograniczać oszustwa podatkowe

Autor: PAP 25 stycznia 2017 18:26

- Chcemy ograniczać różnego rodzaju oszustwa podatkowe, które dotykają i państwo niemieckie, i Polskę - powiedział dziennikarzom wicepremier, minister rozwoju i finansów Mateusz Morawiecki po spotkaniu ministrów finansów G20 w Wiesbaden. Dodał, że zależy mu na ograniczeniu rajów podatkowych i ucieczek do nich różnych firm.

- Mnie bardzo zależy na tym, żeby doprowadzić do ograniczenia roli rajów podatkowych i ucieczek różnych firm do rajów podatkowych. Niemcy mają - myślę - podobny interes - powiedział Morawiecki. Dodał, że na Ecofinie trwają prace nad tzw. skonsolidowaną bazą podatkową dla korporacji.

- Niektóre państwa chcą działać tam szybciej, niektóre wolniej, my i Republika Federalna chcemy zadziałać tam szybciej, żeby doprowadzić do uspójnienia podejścia do (...) dużych korporacji międzynarodowych, które poprzez ceny transferowe zbyt bardzo lubią unikać płacenia podatków. Myślę, że to bardzo ważny charakterystyczny moment dla wszystkich państw europejskich, żeby naprawdę jeszcze przemyślały systemy podatkowe, swoje podejście do opodatkowania. Dla nas w Polsce jest to oczywiście jedno z podstawowych zadań, żeby przywrócić sterowność z punktu widzenia podatkowego i zdolność do pozyskiwania tylu podatków, ile należy się - z punktu widzenia stawek - w kraju - powiedział Morawiecki.

Przeczytaj także:

Wicepremier zaznaczył, że nie zamierza podwyższać podatków. - Chcemy je po prostu egzekwować - wyjaśnił.

 

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,69

  • Śr

    2,79

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8561

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 703894

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane