PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Morawiecki: Chleb można kupić w sobotę

Autor: PAP/parlamentarny.pl 7 września 2016 13:41

Wicepremier i minister rozwoju Mateusz Morawiecki popiera zakaz handlu w niedzielę. -Chcemy dołączyć do tych krajów, które uważają życie rodzinne za pewną wartość społeczną - mówił podczas XXVI Forum Ekonomicznego w Krynicy.

Przypomniał, że w części krajów UE jest to ograniczone do jednej niedzieli, w innych nie ma w ogóle handlu w niedzielę. "Tylko u nas jest pewnego rodzaju wolna amerykanka" - ocenił.

Zapewniał też, że wprowadzenie zakazu handlu w niedzielę nie powinno mieć negatywnego wpływu na gospodarkę. "Można kupić chleb w sobotę, a nie w niedzielę, a buty w piątek" - mówił.

Zakaz popiera również Adam Andruszkiewicz z Kukiz'15. - Będziemy na ten temat dyskutować w najbliższym czasie w klubie. Prywatnie, jako poseł Kukiz'15 jestem zwolennikiem ograniczenia handlu w niedzielę. Zamknięte będą supermarkety, ale nie małe sklepiki lokalne – zapewnia Adam Andruszkiewicz z Kukiz'15.

Adam Andruszkiewicz wyjaśnia, że „chodzi o to, by dać odpoczynek ludziom zatrudnionym w supermarketach, a po drugie dać szansę w handlowej konkurencji tym małym sklepikom, często jedynym punktom w rejonie sprzedającym określone dobra i zaprzestania chodzenia na krótkim sznurku supermarketów”.

Poseł dodaje, że nie boi się, że nic nie wyjdzie z tych szczytnych założeń i koszty reformy poniosą przede wszystkim małe sklepiki.

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • ..I.. 2016-09-07 16:17:02

  przecież jeżeli przychody JMD (Biedronka) lub grupy schwarz (kaufland + lidl) ulegną spowolnieniu z tytułu zamknięcia handlu w niedzielę to w kolejne dni zduszą cały rynek takimi cenami, aby wzrost liczby klientów i koszyka zrekompensował im niekorzystną zmianę... efektem końcowym będzie tylko przyspieszenie przejmowania przez nich rynku, a krótkotrwały niedzielny zastrzyk skończy się modelem sprzedaży 6 dni "-" 1 dzień "+",

  rozumiem, że po 26 latach ktoś zauważył, że przeprowadzenie nalotu dywanowego zagranicznych podmiotów na krajowy handel spowodował "rzeź" sklepów i miejsc pracy w handlu, ale naprawianie tego w ten sposób to jak gaszenie pożaru benzyną.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,36

 • Min

  0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane