Morawiecki: Trzeba sprawić, żeby polska żywność dotarła na światowe stoły pod polską marką

Autor: PAP 13 grudnia 2017 09:20

Polskie produkty rolne są na świecie symbolem jakości, trzeba więc sprawić, by dotarły na europejskie i światowe stoły pod naszą marką - powiedział premier Mateusz Morawiecki we wtorkowym expose w Sejmie.

Jak podkreślił premier "polska wieś i polskie rolnictwo są bogactwem nie tylko dla nas, ale i dla całej Europy".

Zdaniem Morawieckiego polskie produkty rolne są na świecie symbolem jakości. "Trzeba sprawić, żeby dotarły na europejskie i światowe stoły pod polską marką" - wskazał.

Premier powiedział, że rząd zadba także o "dobro polskiej ziemi". "Będziemy wspierali unowocześnienia gospodarstw i przedsiębiorczość na wsi" - dodał. Zapowiedział, że rząd będzie rozwijał obszary wiejskie poprzez "budowę infrastruktury tej klasycznej, wodociągowej czy transportowej", ale także poprzez doprowadzenie szybkiego internetu do każdej polskiej gminy.

Poinformował, że rząd będzie "zabiegać o odpowiedni budżet w ramach Wspólnej Polityki Rolnej". "Taki budżet, który zapewni polskim rolnikom jednolite warunki konkurowania i wyrówna dopłaty do średniej unijnej" - zaznaczył szef rządu.

Komisja Europejska na początku grudnia przedstawiła komunikat, w których zawarte są założenia do przyszłej polityki rolnej. Zostały one przygotowane na podstawie konsultacji przeprowadzonych we wszystkich krajach UE, wzięło w nich udział 320 tys. osób. To ile środków będzie na Wspólną Politykę Rolną określą ramy finansowe, które zostaną ustalone w maju 2018 r.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    13,32

  • Śr

    7,01

  • Min

    3,49

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8744

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane