PARTNER PORTALU
 • Partner portalu: Frigo Express

Morgan Stanley: program 500+ pobudzi koniunkturę

Autor: gazeta.pl 14 marca 2016 14:36

Morgan Stanley: program 500+ pobudzi koniunkturę fot. za premier.gov.pl

Amerykański bank Morgan Stanley podnosi prognozę wzrostu gospodarczego dla Polski do 3,6 procent rocznie. Wcześniej spodziewał się, że w tym roku urośniemy tylko o 3,2 procent. Ale wcześniej nie przewidywał, że będziemy mieć program 500+ - podaje gazeta.pl

Morgan Stanley wskazuje, że Polacy dostaną do ręki dodatkowe pieniądze – w skali całej gospodarki kilkanaście miliardów złotych rocznie. Można się spodziewać, że wydadzą je w sklepach, pobudzając tym samym koniunkturę i dając przedsiębiorcom impuls do wzrostu produkcji. Zapewne część firm w związku z tym zdecyduje się na nowe inwestycje, aby zwiększyć swoje możliwości produkcyjne. Zapewne niektóre firmy zatrudnią też nowych pracowników.

To z kolei przyniesie kolejny wzrost dochodów wśród ludzi. To może spowodować kolejny wzrost wydatków. A do tego osoby wyposażone w dodatkowe dochody będą miały lepsze możliwości ewentualnego zaciągania kredytów, które też będą przeznaczać na konsumpcję. Impulsem ma być 500+.

Morgan Stanley zakłada też, że potanieją kredyty – ich zdaniem Rada Polityki Pieniężnej obniży w tym roku główną stopę procentową w NBP z 1,5 procenta do 1 procenta - podaje gazeta.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • herbatnik 2016-03-14 15:25:24

  Program jak najbardziej potrzebny. Pewnie za 3-4 lata wymagać będzie korekt ale nie można dłużej czekać, Jeżeli stać nas na reklamy "wycieczek do lasu" albo reklamy dotacji Unijnych , albo reklamy reklam to może stać nas na "ryzyko" poprawy bytu i statusu dzieci i ich rodzin... Nawet ryzykując że część kasy zostanie przelana akcyzowymi napojami... Chociaż wcale tak nie musi być.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  1,99

 • Śr

  1,36

 • Min

  0,85

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7912

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane