Mostostal Warszawa wybuduje szósty Focus Mall

Autor: PAP/dlahandlu.pl 25 listopada 2010 08:04

Mostostal Warszawa wybuduje szósty Focus Mall

Mostostal Warszawa podpisał umowę o wartości 31 mln euro netto na wykonanie stanu surowego centrum handlowo-usługowo-rozrywkowego Focus Mall w Gliwicach.


Umowa została podpisana ze spółką Focus Park Gliwice, która reprezentuje Parkridge Retil.

Termin realizacji umowy określono na 548 dni od daty wejścia jej w życie.

Focus Mall w Gliwicach to galeria rozrywkowo-handlowa, która powstanie na zrewitalizowanym terenie po hucie Gliwice. Obiekt zlokalizowany będzie w centrum miasta, w pobliżu dworca autobusowego i kolejowego.
Plany zakładają, że centrum handlowe będzie liczyło 136 000 mkw. powierzchni całkowitej, w tym 64 500 mkw. powierzchni najmu (GLA). Znajdzie się na niej: 180 sklepów, restauracje, kawiarnie i wielosalowe kino. Parking pomieści ponad 1,2 tys. samochodów. Planowany termin oddania obiektu do użytku to 24 miesiące po rozpoczęciu prac budowlanych. Focus Mall w Gliwicach zostanie uruchomiony w II połowie 2012 roku.
Główni najemcy to: Alma, Saturn, Multikino, Reserved, C&A,  Intersport, Rossmann, Kappahl, Douglas, Sephora, CCC, Deichman, Apart, Kruk, Promod, Tatum, Orsay, Cropp, House, Vision Express, Duka oraz klub fitness One-Fitness & Relax Premium Club.
Inwestycją dodatkową Parkridge Retail CEE, realizowaną wraz z centrum handlowym, będzie dworzec autobusowy na przylegającej do centrum handlowego ulicy Piwnej. Dworzec będzie połączony z galerią Focus Mall.

Firma Parkridge Retail działa w Polsce od 2004 roku. W tym czasie wybudowała galerie rozrywkowo-handlowe Focus Mall (w Rybniku, Bydgoszczy, Zielonej Górze Piotrkowie Trybunalskim oraz jeden park handlowy Focus Park w Świdnicy o łącznej powierzchni całkowitej 264 400 mkw. Wartość wszystkich zrealizowanych w Polsce inwestycji łącznie wynosi ponad 400 mln EUR. Planowane inwestycje w Polsce wynoszą ok. 500 mln eur do 2013 roku.W trakcie realizacji jest Focus Mall w Jeleniej Górze. Ma jeszcze powstać obiekt we Włocławcku i w Pile.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    5,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9324

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane