PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Mr Hamburger zamyka nierentowne restauracje pod marką Leśne Runo

Autor: www.dlahandlu.pl 1 października 2013 14:17

Zarząd Spółki Mr Hamburger S.A. poinformował, że zmniejszyła się ilość lokali gastronomicznych działających pod marką Leśne Runo na stacji paliw w miejscowości Pszczółki. Spółka rozwiązała też umowę franchisingu dotyczącą prowadzenia restauracji Leśne Runo w miejscowości Stopka k/Koronowa.

Strony ustaliły, iż dniem zakończenia współpracy opartej o umowę franchisingu jest 30.09.2013 r. Umowa została rozwiązana na zasadzie porozumienia stron.

Uzasadnieniem takich decyzji jest ograniczanie punktów gastronomicznych, nie przynoszących oczekiwanych dochodów dla spółki. 

Przychody Mr. Hamburger w II kwartale 2013 r. spadły o ponad 23 proc. do 1,22 mln zł w ujęciu rocznym, ale w stosunku do pierwszego kwartału zwiększyły się o 212,6 tys. zł, czyli o ponad 21 proc.  Jak informowaliśmy wcześniej, zarząd podejmuje działania mające na celu zdecydowaną poprawę wyniku finansowego w roku 2013 r. Należą do nich: zmiana menu lepiej dopasowanego do potrzeb i oczekiwań klientów, wprowadzenie dodatkowej oferty fast-food; zmiana producentów oraz dostawców produktów do sieci, optymalizacja kosztów, w tym głównie: kosztów osobowych, kosztów najmu, mediów oraz kosztu nabycia surowców; nadzór i kontrola restauracji przez managerów operacyjnych oraz budowa marki i poprawa wizerunku sieci "Leśne Runo". 

Podobał się artykuł? Podziel się!

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8296

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane