PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

MŚ: Na razie bez kaucji za plastikowe butelki

Autor: wnp.pl 21 września 2017 14:24

Ministerstwo Środowiska nie prowadzi żadnych prac legislacyjnych, które miałyby wprowadzić kaucję na butelki szklane lub plastikowe - poinformował oficjalnie resort.

Wcześniej "Gazeta Wyborcza" doniosła, że rząd chce wprowadzić obowiązkowe kaucje dla opakowań - szklanych i plastikowych butelek oraz aluminiowych puszek.

Dziennik poinformował, że Generalna Dyrekcja Ochrony Środowiska zleciła już analizę wprowadzenia takich opłat w Polsce, którą za 236 tys. zł przeprowadzi firma Deloitte.

Celem badania jest sprawdzenie pod kątem finansowym, prawnym i organizacyjnym możliwości wprowadzenia systemu kaucji na opakowania nad Wisłą.

Skoro Ministerstwo Środowiska oficjalnie odpowiada, że nie prowadzi żadnych prac legislacyjnych, które miałyby wprowadzić kaucję na butelki szklane lub plastikowe, to można spodziewać się, że w bliżej nieokreślonej przyszłości taki system zostanie wprowadzony. Lepiej, żeby to się stało wcześniej niż później. W kilku krajach UE system kaucji plastikowych butelek już z powodzeniem działa.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,90

  • Śr

    3,50

  • Min

    2,58

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane