MSP coraz częściej korzystają z rozwiązań online do zarządzania finansami

Autor: dlahandlu.pl 8 listopada 2017 14:12


Właściciele małych średnich firm coraz częściej porzucają arkusz kalkulacyjny Excel jako narzędzie wykorzystywane do zarządzania finansami na rzecz rozwiązań online. Jednym z przykładów jest aplikacja Xero, która oferuje prowadzenie księgowości on-line dla małych i średnich firm oraz monitorowanie środków finansowych przedsiębiorstwa a także automatyczne uzgadnianie faktur i płatności.

Xero ma już obecnie 1 mln subskrybentów. Podobne funkcje oferuje aplikacja Bill.com, która automatycznie generuje rachunki i faktury oraz przypomina o nadchodzących płatnościach, co pozwala przyspieszyć płatności, poprawiając płynność finansową firm.

Zarządzanie finansami przedsiębiorstwa nie może ograniczać się jednak tylko do nadzorowania obiegu fakturowego oraz dokonywania płatności, ale powinno opierać się także na stałym analizowaniu przepływów finansowych oraz przygotowywaniu prognoz dotyczących przewidywanych wpływów i wydatków. W tej dziedzinie jednym z rozwiązań jest aplikacja Aquila, która dostarcza analizy na podstawie automatycznie pobieranych danych z firmowego konta bankowego. - Właściciele firm poszukują jednolitego narzędzia zintegrowanego z kontem bankowym, które łączyłoby w sobie funkcje budżetowania i efektywnego zarządzania płatnościami z możliwością analiz rentowności prowadzonych przez siebie działań oraz prognoz przychodów i kosztów - mówi Michał Świerczyński z platformy Metis.finance, która przeprowadza obecnie testy rozwiązania tego typu z pierwszą grupą polskich przedsiębiorców.

Póki co na polskim rynku dominują narzędzia księgowo-fakturowe bez rozbudowanych opcji analitycznych, ale należy spodziewać się, że w miarę wzrostu świadomości właścicieli firm odnośnie korzyści wynikających z automatyzacji procesów, ograniczania kosztów oraz pogłębionych analiz finansowych, dotychczas dostępnych głównie dla dużych podmiotów gospodarczych, będzie następowała szybka migracja w kierunku rozwiązań online.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • AndrzejK 2017-12-06 20:52:36

    Też w firmie korzystamy z fakturowania online, polecam bo bardzo mocno przyspiesza to prace i niweluje koszty wydruku dokumentów.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8682

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane