MSZ: Odznaczenie dla szefa Biedronki zachętą dla zagranicznych przedsiębiorców

Autor: MK/MW dlahandlu.pl 13 października 2015 12:04

MSZ: Odznaczenie dla szefa Biedronki zachętą dla zagranicznych przedsiębiorców Krzyż Kawalerski (fot. prezydent.pl)

Poseł PiS Piotr Babiarz wystosował interpelację do ministra spraw zagranicznych ws. nadania Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi dla Rzeczypospolitej Polskiej dla dyrektora operacyjnego firmy Jeronimo Martins. Poseł nie widzi powodu, dla którego dyrektor operacyjny tej firmy miałby w sposób szczególny przysłużyć się dobru Rzeczypospolitej Polskiej.

"Jeronimo Martins to przedsiębiorstwo będące kapitałem zagranicznym inwestującym w Polsce. Poprzez swoją sieć sklepów czerpie bardzo duże zyski, które następnie z Polski wyprowadza. Zysk ten jest generowany również przez polskich pracowników, którzy w przeszłości nie jednokrotnie byli przez firmę Biedronka, której właścicielem jest Jeronimo Martins wykorzystywani i traktowani w sposób uwłaczający godności. Wobec powyższych faktów, nie widzę powodu dla którego dyrektor operacyjny tej firmy miałby w sposób szczególny przysłużyć się dobru Rzeczypospolitej Polskiej.

[...] Biedronka nie jest jedyną siecią dyskontów w Polsce. Co za tym idzie nie jest jedyną siecią nakierowaną na uboższą część społeczeństwa. Jej zasięg i rozmiar nie wynikają z umiłowania do polskiego społeczeństwa lecz z czysto ekonomicznych interesów firmy rywalizującej z innymi dyskontami w Polsce" - napisał poseł PiS w interpelacji.

Posłowi odpowiedziała Henryka Mościcka-Dendys, podsekretarz stanu w MSZ:

"Odpowiadając na interpelację nr 34013 Pana Posła Piotra Babiarza w sprawie nadania Krzyża Kawalerskiego Orderu Zasługi RP Panu Pedro Pereirze da Silvie, uprzejmie informuję, że wniosek w tej sprawie trafił z MSZ do Prezydenta RP B. Komorowskiego i uzyskał akceptację głowy państwa. Toteż pozwolę sobie poniżej przedstawić uzasadnienie dla wyróżnienia dyrektora operacyjnego firmy Jerónimo Martins.

Firma Jerónimo Martins rozpoczęła działalność w naszym kraju 20 lat temu i od tego czasu dokonała inwestycji, których łączna wartość przekracza 10 mld zł. Jest jednym z największych płatników podatku dochodowego wśród przedsiębiorstw prywatnych i równocześnie największym spośród nich pracodawcą, zatrudniając ponad 57 tysięcy osób. W dużej mierze przyczynia się również do promocji polskich towarów, gdyż około 90 proc. sprzedawanych artykułów pochodzi od krajowych dostawców. Realizowane koncepcje zyskały uznanie kręgów biznesowych i konsumentów, co potwierdza zdobycie licznych świadectw jakości i nagród. Wreszcie, nieprzerwany rozwój sieci sklepów Biedronka i drogerii Hebe stanowi zachętę dla zagranicznych przedsiębiorców do rozpoczęcia inwestycji w Polsce, a sam dyrektor Pereira da Silva przyczynia się intensyfikacji polsko – portugalskich stosunków gospodarczych m.in. jako założyciel i prezes Polsko – Portugalskiej Izby Gospodarczej (obecnie na naszym rynku funkcjonuje już ponad 140 firm z portugalskim kapitałem, a Polska stała się 4. największym odbiorcą portugalskich inwestycji w Europie).

 • sklepikarz 2015-10-15 13:04:50

  Brawo, brawo.

  Odznaczenie Krzyż Kawalerski dla dyrektora handlowego, który doprowadził do zamknięcia kilkudziesięciu tysięcy małych podmiotów handlowych prowadzonych przez uczciwych Polaków.

 • hip 2015-10-14 14:49:09

  aż miło patrzeć jak biedronka czyści rynek

 • hip 2015-10-14 14:45:24

  u mnie cała wieś kupuje tylko w biedronce

ZOBACZ WSZYSTKIE (7)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  8,10

 • Śr

  5,83

 • Min

  3,94

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8529

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane