PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Multi Development: koncepcja zabudowy Targu Siennego i Rakowego

Autor: dlahandlu.pl/pr 10 marca 2011 11:50

Firma Multi Development zaprezentowała koncepcję zabudowy Targu Siennego i Rakowego w Gdańsku. Zakłada ona budowę wielofunkcyjnego kompleksu z funkcjami usługowo-handlowymi, hotelowymi, biurowymi, rozrywkowymi wraz z ogólnodostępnymi parkingami.

Nowy kompleks powstanie na obszarze o powierzchni 5,5 ha, który obejmuje nieruchomości Miasta oraz powierzchnię uzyskaną poprzez zabudowę torów kolejowych.

Obiekt zgodnie z projektem będzie różnorodny pod względem architektonicznym - od strony Nowych Ogrodów i Armii Krajowej powstaną wyższe nowoczesne obiekty, natomiast wokół placu i nad Radunią budowle nawiązywać mają do historycznej zabudowy. Z dotychczasowego krajobrazu znikną targowisko Gildia, przylegający do niej parking oraz budynek, w którym mieści się zakład fotograficzny.

Unikatową w skali Europy przestrzenią publiczną zaproponowaną przez twórców koncepcji jest „wzgórze parkowe" (zlokalizowane naprzeciw siedziby NBP) przykrywające podziemne parkingi mającego powstać tam centrum handlowego. Koncepcja urbanistyczno-architektoniczna przygotowana przez holenderskich architektów będzie teraz opiniowana przez wojewódzkiego konserwatora zabytków. Rozpoczęcie prac planowane jest na rok 2012, i potrwaja 5 lat.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    3,09

  • Śr

    2,58

  • Min

    2,18

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8221

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane