PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Multicentrum Victoria w Chojnicach skorzysta z linii kredytowej w ramach programu JESSICA

Autor: dlahandlu.pl 15 lutego 2013 14:40

Profil działalności oraz lokalizacja w zdegradowanych terenach przemysłowych umożliwiają inwestorowi skorzystanie z preferencyjnej linii kredytowej w ramach Inicjatywy Komisji Europejskiej i Europejskiego Banku Inwestycyjnego pod nazwą JESSICA. Obecnie finalizowany jest etap oceny projektu przez Fundusz Rozwoju Obszarów Miejskich.

Całkowita powierzchnia najmu galerii wyniesie ponad 14 tys. mkw. Dla przyszłych klientów przewidziano ok. 500 miejsc parkingowych.
Szacunkowa wartość inwestycji wynosi 110 mln. złotych.

Na czterech kondygnacjach Multicentrum Victoria znajdą się m.in.: supermarket spożywczy, 3-salowe kino z salą widowiskową, największa w mieście kręgielnia z klubem muzycznym, centrum medyczne, restauracje i kawiarnie oraz około 80 sklepów. Za komercjalizację projektu odpowiada agencja DTZ. Doradcą prawnym jest Kancelaria Trusiewicz Siwko z Warszawy. Generalnym wykonawcą projektu zostało konsorcjum Doraco.
Za koncepcję architektoniczną Multicentrum Victoria odpowiada pracownia ARKON Studio z Gdańska,

System chłodzenia i ogrzewania Multicentrum Victoria będzie funkcjonował na bazie ziemnego wymiennika ciepła, czerpiącego energię ze źródeł geotermalnych. Nadwyżki ciepła, generowane w wyniku funkcjonowania galerii (ciepło od oświetlenia i urządzeń, ciepło wytwarzane przez odwiedzających centrum) będą nieodpłatnie przekazywane do pobliskiego Parku Wodnego. Tym samym obiekt ten obniży koszty związane z ogrzewaniem i chłodzeniem, ponadto jest to źródło energii z zerową emisją substancji szkodliwych dla środowiska. Inwestor podpisał w październiku ubiegłego roku odpowiednie porozumienie w tej sprawie z miastem Chojnice - zarządcą parku.
Zakończono już etap projektowy ciepłociągu. Obecnie trwa montaż wymiennika.
Inwestorem galerii Multicentrum Victoria jest spółka Victoria Sobol s.k.a. należąca do Mariusza Sobola, prywatnego inwestora mieszkającego w Chojnicach.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    7,69

  • Śr

    6,13

  • Min

    4,69

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7880

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane