PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Muszkieterowie chcą przejmować sieci działające w formacie supermarketu

www.portalspozywczy.pl 28 czerwca 2012 09:36

Muszkieterowie chcą przejmować sieci działające w formacie supermarketu

- Z naszego punktu widzenia, na rynku działają 3-4 podmioty, które są w kręgu naszego zainteresowania. Czekamy jednak na sygnał, czy będą chciały usiąść do stołu i rozmawiać o warunkach ewentualnej transakcji - mówi w rozmowie z serwisem portalspozywczy.pl Marek Feruga, prezes Grupy Muszkieterów.

Zdaniem prezesa „w perspektywie kilku najbliższych lat dojdzie przynajmniej do kilku takich transakcji."

Muszkieterowie chcą przejmować sieci działające w formacie supermarketu. - Taka wielkość sklepów interesuje nas najbardziej. Oczywiście w przypadku supermarketów zdajemy sobie sprawę, że przejmowane sklepy nie będą idealne, mogą być nieco większe lub trochę mniejsze niż sklepy, niż te które mamy dzisiaj w swoim portfolio - tłumaczy Marek Feruga.

Według prezesa Grupy Muszkieterów do przyspieszenia konsolidacji rynku handlowego w Polsce przyczyni się obecna, ostra wojna cenowa. - Na polskim rynku trwa między sieciami handlowymi bardzo ostra wojna cenowa, która w perspektywie pięciu lat doprowadzi do konsolidacji polskiego rynku handlowego. Na rynku dominować będzie około pięciu liczących się sieci detalicznych, a my będziemy jedną z nich - wyjaśnia.

Marek Feruga deklaruje, że Grupa Muszkieterów będzie wkrótce jedną z największych sieci supermarketów w Polsce. - Mamy ambicje i będziemy robić wszystko, aby być liderem w formacie supermarketów.

Według prezesa Muszkieterów już wkrótce Muszkieterowie wejdą także do pierwszej piątki największych operatorów w kraju. - Chcielibyśmy, aby stało się to możliwie jak najszybciej. W ciągu pięciu lat powinniśmy osiągnąć taką pozycję - mówi Marek Feruga.

Warto przypomnieć, że do 2016 r. Grupa Muszkieterów planuje otwarcie prawie 300 nowych sklepów Intermarche i około 180 Bricomarche w całej Polsce. Obecnie funkcjonuje ich łącznie ponad 250. Władze firmy szacują, że docelowo na polskim rynku znalazłoby się miejsce dla 800 supermarketów Intermarche oraz 400Bricomarche

Sieć handlowa Grupy Muszkieterów liczy obecnie 170 supermarketów Intermarche i 82 sklepu typu „dom i ogród" Bricomarche. Rozwojem obu sieci kieruje spółka ITM Polska. Muszkieterowie są obecni w 8 krajach Europy: Polsce, Francji, Belgii, Portugalii i na Bałkanach. W 2011 roku obroty całej Grupy Muszkieterów wyniosły 37 miliardów euro. Sieć to ponad 3,5 tys. sklepów, 3 tys. niezależnych przedsiębiorców i 130 000 pracowników.
W Polsce Grupa zatrudnia ponad 10 tys. osób.

 

Czytaj: portalspozywczy.pl

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • szpada 2012-07-09 14:38:33

    znowu chłop popił

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7862

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane