Muszkieterowie na rozwój przeznaczą 100 mln euro rocznie

Autor: portalspozywczy.pl 17 marca 2012 11:21

Muszkieterowie na rozwój przeznaczą 100 mln euro rocznie

Grupa Muszkieterów zamierza co roku wydawać na rozwój sieci 100 mln euro, w tym także na przejęcia gotowych obiektów. Spółka nie wyklucza zakupu już istniejącej sieci. Planuje ekspansję w dużych aglomeracjach, a także większą niż dotychczas współpracę z deweloperami.

- Obecnie Grupa Muszkieterów wprowadza w życie 5-letni plan rozbudowy sieci w Polsce, który zakłada uruchomienie w tym czasie ponad 400 sklepów Intermarche i Bricomarche. Zamierzamy każdego roku zainwestować w rozwój i zakup nieruchomości około 100 mln euro. Jest to możliwe dzięki bardzo dobrej kondycji finansowej naszej Grupy. Ponadto, mamy silne wsparcie z centrali we Francji, która doskonale zdaje sobie sprawę z potencjału polskiego rynku - mówi Zbigniew Suhak, prezes zarządu rozwoju w Grupie Muszkieterów.

Grupa Muszkieterów poszukuje gruntów, na których będzie mogła uruchomić zarówno pojedyncze sklepy Intermarche oraz Bricomarche, jak i Rynki Muszkieterów, czyli zlokalizowane obok siebie oba formaty. Grupa poszukuje także lokalizacji, w których będzie w stanie uruchomić własne galerie.

Spółka rozważy każdą propozycję zakupu i realizacji gotowych obiektów handlowych. Zainteresowana jest także zakupem i dzierżawą istniejących lokali.

Grupa Muszkieterów uwzględnia również możliwość uczestnictwa w procesie konsolidacji polskiego rynku. Jeśli pojawi się oferta przejęcia całej sieci handlowej lub części sklepów, a nawet pojedynczych obiektów, zarząd grupy podejmie stosowną decyzję o złożeniu propozycji zakupu.

Więcej czytaj w serwisie: www.portalspozywczy.pl

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Atos 2012-03-17 22:26:40

  Sraty-graty

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,99

 • Śr

  2,61

 • Min

  0,00

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9413

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane