Muza wypowiada umowę na dostawy książek do Matrasa

Autor: PAP 30 września 2016 19:09

Wydawnictwo Muza wypowiedziało umowę o współpracy z siecią księgarni Matras - podała Muza w komunikacie. Kontrakt ulegnie rozwiązaniu 30 października 2016 r. Spółka liczy, że do tego czasu uda się wynegocjować nowe porozumienie, a Matras ureguluje zaległe należności.


Z komunikatu wynika, że przyczyną wypowiedzenia było wyczerpanie się dotychczasowego modelu współpracy między spółką a siecią Matras, przejawiające się w niewykonywaniu przez Matras zobowiązań pieniężnych wynikających z umowy.

"W zależności od roku historyczny udział obrotów z siecią Matras SA w sprzedaży ogółem spółki wynosił 9-10,5 proc. przychodów ogółem. W przypadku całkowitego zaprzestania współpracy bezpośredniej z Matras SA może dojść do sytuacji, w której część z wyżej wymienionego obrotu nie zostanie zrealizowana" - napisano w komunikacie.

"Zaprzestanie bezpośredniej współpracy nie oznacza bowiem, że w sieci Matras SA oferta tytułowa spółki nie będzie reprezentowana. Bieżąca oferta Spółki jest dostępna w wielu podmiotach zajmujących się hurtowym handlem książką. Spółka Matras może zatem dokonywać zakupów produktów Muza SA za ich pośrednictwem" - dodano.

Muza oszacowała, że łączna wartość rozliczeń (zapasów magazynowych oraz przeterminowanych wierzytelności) wynosi 3,553 mln zł.

"Jednocześnie spółka informuje, iż w dniu 30 września 2016 r. złożyła Matras SA oświadczenie, w którym wyraziła gotowość podjęcia rozmów dotyczących ustalenia nowych zasad współpracy między spółką a Matras SA. W oświadczeniu spółka wyraziła oczekiwanie, że uzgodnienie nowych zasad współpracy nastąpi w okresie wypowiedzenia dotychczasowej umowy, tj. do dnia 30 października 2016 r., oraz że w tym okresie nastąpi również uregulowanie przez Matras SA należności powstałych w okresie obowiązywania dotychczasowej umowy" - dodano.

Muza miała w I połowie 2016 r. 11,9 mln zł przychodów i 0,5 mln zł straty netto przypadającej akcjonariuszom jednostki dominującej.

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    9,99

  • Śr

    6,27

  • Min

    4,75

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane