Muzeum Pałacu Króla Jana III włącza się w spór w sprawie Galerii Wilanów

Autor: dlahandlu.pl 15 czerwca 2016 14:31

Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie oraz Forum Muzeów – Domów Historycznych a także Stowarzyszenie Genius Loci włączają się w spór pomiędzy firmą GTC, deweloperem planowanej Galerii Wilanów, a mieszkańcami i władzami miasta.

21 czerwca Muzeum Pałacu Króla Jana III w Wilanowie organizuje konferencję na temat "zagrożeń występujących w bezpośrednim otoczeniu wilanowskiej rezydencji królewskiej oraz możliwościom obrony wartości przestrzenni publicznej przez muzea – domy historyczne".

Jak napisano w zaproszeniu instytucje te liczą na "wsparcie mediów w odpowiedzialnych działaniach na rzecz zachowania integralności i bezcennych walorów ekosystemu wilanowskiego
oraz historycznego dziedzictwa – genius loci Wilanowa".

Przy ulicy Przyczółkowej, około 300 metrów w linii prostej od pałacu w Wilanowie, ma stanąć galeria handlowa o powierzchni najmu około 60 tys. mkw. Plany wybudowania tak dużego obiektu budzą opór części mieszkańców i radnych. Argumentują, że tak duże centrum handlowe nie pasuje do tego miejsca. Deweloper - firma GTC odrzuca pomysł, żeby planowaną bryłę centrum handlowego podzielić na mniejsze budynki. 

Podobał się artykuł? Podziel się!


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 9060

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane