Na Dzień Kobiet mężczyźni wydają około 50 zł

Autor: dlahandlu.pl 6 marca 2017 09:56

Najpopularniejszym prezentem na Dzień Kobiet są kwiaty. Mężczyzna wydaje na nie około 50 zł. Z roku na rok wydatki Polaków na ten cel rosną.

Od wielu lat najpopularniejszym prezentem na dzień kobiet są kwiaty. W tym okresie w dużych miastach pojawiają się ich uliczni sprzedawcy, a obroty w kwiaciarniach rosną od kilku do nawet kilkudziesięciu razy. Kwiaty też coraz częściej pojawiają się w ofertach innych typów sklepów np. dyskontów. Tam zwykle można kupić kwiaty taniej niż w tradycyjnej kwiaciarni.

– Ceny kwiatów na Dzień Kobiet są bardzo zróżnicowane. Od kilku złotych jakie wydamy na pojedynczy kwiat w kwiaciarni lub dyskoncie do nawet kilkuset złotych za wyszukany bukiet. Przeciętnie osoba kupujący kwiaty w dużym mieście wyda przy tej okazji około 50 zł – mówi Paweł Majtkowski, główny analityk Wolfs Private Equity.

Gdy mężczyzna nie może samodzielnie wręczyć kwiatów może skorzystać z usług Poczty Kwiatowej. Jej operatorzy obserwują wzmożony ruch przy okazji 8 marca.

Dzień Kobiet dobrze wpisuje się, w coraz popularniejszy trend by nie przeoczyć nawet najmniejszej okazji by robić sobie prezenty.

– Nasza chęć by robić najbliższym i przyjaciołom prezenty trochę umyka oficjalnej statystyce. GUS badając wydatki Polaków nie wyodrębnić takiej kategorii. Znajdują się one wśród zakupów i wydatków pozostałych, na jakie w 2015 roku wydaliśmy 10,3 proc. domowego budżetu. To dużo jeśli porównamy to z wydatkami na restauracje i hotele które wynoszą 4,2 proc. czy edukację na którą przeciętnie wydajemy 1 proc. domowego budżetu – dodaje Paweł Majtkowski.

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Joaś 2017-03-06 21:46:42

  Każdy wydaje tyle pieniędzy na prezent na ile go stać to raczej normalne. Czasem da się wynaleźć fajną okazję na prezent, kiedyś na grouponie znalazłam tani lot w tunelu aerodynamicznym w Lesznie. Czasem w drogeriach są fajne promocje na zapachy, także trzeba szukać. Wydaje mi się, że statystyczny Polak wydaje więcej pieniędzy na Dzień Kobiet, bo to i w to wchodzi prezent i kolacja także naleci.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  2,19

 • Śr

  1,69

 • Min

  1,09

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8676

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane