PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Na płatności mobilne w Biedronce trzeba poczekać

Autor: wyborcza.biz 27 czerwca 2013 14:52

Płatności mobilne miały być wprowadzone w sklepach Biedronka w II kwartale tego roku. Usługa wprowadzona zostanie jednak dużo później - podaje wyborcza.biz.

- Chcemy, aby system, który zostanie wdrożony był maksymalnie wygodny dla klienta. Naszym celem jest uruchomienie systemu wraz z kilkoma partnerami po stronie akceptujących - mówią przedstawiciele Biedronki.

Wprowadzenie płatności mobilnych miało być prawdziwą rewolucją w sklepach sieci. Tomasz Suchański, dyrektor generalny sieci Biedronka zapowiadał, że usługa będzie najprawdopodobniej dostępna w drugim kwartale tego roku. Do tej pory klienci Biedronki mogą jednak płacić za zakupy wyłącznie gotówką. Sieć nie przyjmuje kart płatniczych ze względu na wysokie stawki intercharge, pobierane przez organizacje płatnicze - Visę i MasterCard.

Biedronka planowała stworzyć taki system płatności mobilnych, aby klienci nie musieli specjalnie przelewać pieniędzy na konto aplikacji (tak jak w systemie prepaid). Dzięki porozumieniu z bankami pieniądze byłyby pobierane bezpośrednio z konta bankowego.

Do wdrożenia systemu Biedronka przygotowała w porozumieniu z firmą ICP Polska specjalną aplikację płatniczą na smartfony. W momencie wejścia do sklepu klient otrzymywałby unikalny, jednorazowy identyfikator. Podchodząc do kasy, musiałby pokazać ten kod kasjerowi i wprowadzić kod PIN. Kwotę należności aplikacja będzie pobierać bezpośrednio z kasy. Ponieważ do uiszczenia płatności konieczne będzie połączenie z internetem, Biedronka zamierza w swoich sklepach punkty dostępowe wi-fi.

- Nasza sieć oraz Bank Zachodni WBK w wyniku wspólnie przeprowadzonego projektu są gotowe do rozpoczęcia wewnętrznego pilotażu systemu płatności mobilnych wśród pracowników. Strony nie podjęły ostatecznej decyzji o ewentualnej dalszej współpracy w ramach komercyjnego wdrożenia systemu - mówi Anna Papka, menedżer ds. relacji zewnętrznych w Biedronce.

Podobał się artykuł? Podziel się!
  • Marta 2013-07-31 12:40:04

    Albo platność kartami albo żadnych zakupów nie zrobię w Biedronce. Tym bardziej, że ceny wcale przez to,że płaci się gotówką nie są niższe w Biedronce. Sprawdziłam.

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)

  • 10.

    JUBILEUSZOWA EDYCJA 14-16 maja 2018, Katowice • Spodek i MCK • Metropolia GZM

Pobierz aplikację EEC
WIĘCEJ

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8423

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 648989

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane