Na rynek pracy wkracza nowe pokolenie: "Płatki Śniegu"

Autor: gazeta.pl 7 września 2017 14:44

W ostatnich miesiącach, zwłaszcza na Zachodzie mówi się coraz częściej o pokoleniu Płatków Śniegu, czyli osobach wchodzących w dorosłość po 2010 roku i wychowanych w przekonaniu, że są wyjątkowi i niepowtarzalni - czytamy w gazeta.pl

Pojęcie nawiązuje do kultowej książki "Fight Club" autorstwa Chucka Palahniuka z 1996 roku, gdzie pada stwierdzenie „Nie jesteś wyjątkowy. Nie jesteś pięknym i unikalnym płatkiem śniegu”.

Z racji podejścia rodziców, obchodzących się ze swoimi dziećmi „jak z jajkiem”, to pokolenie indywidualistów, skoncentrowanych na sobie i przekonanych o swojej unikalności. - Przedstawicielom Śnieżynek często zarzuca się, że łatwo (a nawet zbyt łatwo) ich urazić, zestresować czy wyprowadzić z równowagi, jak również to, że mają skłonność do przesady i dramatyzowania oraz przyjmowania roli ofiary – mówi Ada Stokowska z firmy Wyjątkowy Prezent.

Przedstawicieli pokolenia Śnieżynek łączy problem z wejściem w dorosłość i są zawieszeni pomiędzy dorastaniem a dorosłością, bo zwlekają z wzięciem na siebie pełnej odpowiedzialności. Często otaczają się jedynie rówieśnikami bądź młodszymi od siebie, unikając dorosłych. Nierzadko skutkuje to tym, że zwlekają z wyprowadzką od rodziców oraz samodzielnym utrzymywaniem się.

Generacja Płatków Śniegu żyjąca w wirtualnym świecie social mediów ma trudności komunikacyjne w realnym świecie, co przekłada się również na problemy z nawiązywaniem relacji i podejmowaniem rozmowy ze starszymi od siebie – oczywiście poza rodzicami, którzy zbudowali wokół swoich Śnieżynek bańkę mydlaną, stanowiącą bezpieczną przestrzeń wolną od strofowania i krytyki.

Ponieważ uwielbiają być doceniani i chwaleni ich motywacja dla pracodawców jest prawdziwym wyzwaniem - konkluduje Ada Stokowska.

 

 

 

 

Podobał się artykuł? Podziel się!
 • Czytelnik 2017-12-13 05:14:36

  A kim jest Pani Ada- bo nie pada żaden tytuł naukowy? Czy jest moze specjalistą z dziedziny socjologii, czy Grażyną z ulicy?

ZOBACZ WSZYSTKIE (1)


WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

 • Max

  4,58

 • Śr

  3,45

 • Min

  2,38

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 8427

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 688414

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane