Na rynku pojawiło się pięć nowych sieci drogeryjnych

www.franczyzawpolsce.pl 15 czerwca 2010 11:31

W ciągu miesiąca na polskim rynku sklepów kosmetycznych i drogerii powstało pięć sieci. Trzy z nich o charakterze ogólnym, dwie pozostałe wyspecjalizowane w odrębnych segmentach tego rynku - podaje serwis franczyzawpolsce.pl.

W kwietniu Polska Grupa Drogeryjna utworzyła sieć drogerii Jasmin. Nie minął miesiąc, a na rynku pojawiły się kolejne sieci, organizowane przez dystrybutorów.

Pierwsza sieć to Drogerie Polskie, spółka powołana do życia przez dystrubutora firmę Błysk z Jastzębia Zdroju. Formuła sieci jest na razie dość luźna, zapewniając sklepom zachowanie wewnętrznej niezależności. Poza jednolitą wizualizacją sklepu, organizator sieci zapewnia szereg podejmowanych działań marketingowych, atrakcyjną strukturę oferty handlowej i inne działania, które mają zapewnić optymalizację kosztów prowadzonej działalności. W tej chwili do sieci przyłączyło się 50 sklepów. Organizator sieci rozwija również sieć drogerii Visage rozpatrując możliwość stworzenia w tym obszarze oferty franczyzowej.

Przeczytaj także:

Kolejna sieć, która obecnie jest w fazie wczesnej organizacji to Drogerie Laboo organizowana przez firmę Futuria Nostra, spółkę zależną grupy dystrybucyjnej Navo. Obecnie sieć tworzą 4 działające drogerie własne, które służą w programie pilotażowym, jako sklepy referencyjne. Na początek lipca organizator systemu zaplanował konferencję z potencjalnymi zainteresowanymi, na której zostaną przedstawione szczegóły formuły współpracy.

Swojej szansy na rynku szukają również dystrybutorzy obsługujący wyspecjalizowane segemnty rynku. Start swojej oferty franczyzowej ogłosił Say International Polska, dystrybutor perfum, wód perfumowanych i innych kosmetyków towarzyszących marki Say. Równocześnie na rynku pojawiła się pierwsza sieć oferująca wyłącznie kosmetyki organiczne marki Phenomene. Salony Phenomene działają obecnie w Warszawie i Poznaniu. Jest jeszcze zbyt wcześnie aby mówić o rozwoju za pośrednictwem franczyzy.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 10991

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 784717

POLECANE OFERTY

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane