PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Na Śląsku powstanie 12 nowych pasaży Czerwona Torebka

Property News 25 października 2012 12:28

Dotychczas w województwie śląskim zostały otwarte trzy pasaże handlowe Czerwona Torebka. W zaawansowanym procesie inwestycyjnym znajduje się 12 nowych obiektów. - Górny Śląsk jak i Dolny Śląsk są obszarem intensywnej eksploracji ze względu na wysoką gęstość zaludnienia oraz duży potencjał siły nabywczej - informuje portal Propertynews.pl Paweł Ciszek, dyrektor Departamentu Operacyjnego spółki Czerwona Torebka.

Na Śląsku Czerwone Torebki powstały w: Żorach, Bytomiu i Czerwionce - Leszczynach. W województwie dolnośląskim portfolio sieci obejmuje 12 obiektów, w tym jeden otwarty - w Świebodzicach.

Jak mówi Paweł Ciszek, duże miasta, zarówno na Śląsku jak i Dolnym Śląsku, osiągnęły już znaczne nasycenie obiektami wielkopowierzchniowymi, choć jest ono niewątpliwie mniejsze niż w podobnej wielkości ośrodkach miejskich w innych częściach kraju.

- Dostrzegamy w tych rejonach bardzo wysoki potencjał związany z formatem, który oferuje Czerwona Torebka, czyli dla miejsc szybkich i wygodnych zakupów, w niewielkich jednokondygnacyjnych obiektach integrujących handel lokalny - mówi Paweł Ciszek.

Dyrektor Departamentu Operacyjnego w firmie Czerwona Torebka podkreśla też, że spółka obserwuje zainteresowanie tymi lokalizacjami ze strony najemców.

Paweł Ciszek zwraca jednak uwagę na bariery inwestowana w tych regionach. - Stają się nimi grunty, które w przypadku obiektów wielkopowierzchniowych zostały już niemal całkowicie wyczerpane - podkreśla. - Na podobne bariery napotykają dyskonty, których zainteresowanie obejmuje tereny od 3 500 mkw. do 5 000 mkw. Koncept Czerwonej Torebki zakłada, że obiekty mogą powstawać na dużo mniejszych działkach, bo już od 1 700 mkw. i zwykle nie przekraczają 3 000 mkw. - tłumaczy Paweł Ciszek.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7763

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane