PARTNER PORTALU
  • Partner portalu: Frigo Express

Na świątecznym stole Polaków królują wino, whisky i likiery

www.portalspozywczy.pl 24 listopada 2016 13:37

92 proc. Polaków przyznaje, że na świątecznym stole pojawia się u nich alkohol - wskazują badania firma TiM S.A. Wybory konsumenckie idą w kierunku luksusowych, wysokoprocentowych trunków. Aż 86 proc. ankietowanych przyznaje, że podczas świąt najchętniej relaksuje się z lampką wina. Ponad połowa z nich spożywa go najwięcej podczas wigilijnego wieczoru.

Oprócz wina, mężczyźni najczęściej sięgają po whisky (35 proc.), a kobiety po nalewki i likiery (29 proc.). Najpopularniejsze – wydawałoby się – alkohole, czyli piwo i wódka, wylądowały na końcu rankingu (odpowiednio 13.2 proc. i 8 proc.).

Z danych sprzedażowych spółki TiM jasno wynika, że w okresie świąteczno-noworocznym sprzedaż wina w Polsce osiąga apogeum. – Mówimy tutaj o wzroście sięgającym nawet 60-80 proc. w stosunku do pozostałych miesięcy w roku kalendarzowym – mówi wiceprezes.

Wino – przeważnie czerwone – to jeden z najczęściej wręczanych alkoholi w formie prezentu świątecznego pod choinkę.

Z przeprowadzonych badań wynika, że 92,6  proc. Polaków spożywa alkohol podczas świąt, a 7,4 proc. nie pije alkoholu w tym okresie.

Polacy najchętniej sięgają po (w tym pytaniu, ankietowani mieli możliwość wielokrotnego wyboru): Wino - 86 proc., Whisky – 35 proc., Nalewki, likiery – 29 proc., Piwo – 13,2 proc., Wódka - 8 proc., Rum – 7,5 proc., Miód pitny - 3 proc.

Podobał się artykuł? Podziel się!

WYBRANE DLA CIEBIE


BĄDŹ NA BIEŻĄCO

  • Max

    4,99

  • Śr

    3,85

  • Min

    2,99

ProduktySklepyRegiony

OGŁOSZENIA

Ilość aktualnych ofert: 7703

SZUKAJ PRZETARGÓW

Ilość aktualnych ofert: 397 662

SZUKAJ OBIEKTÓW KONFERENCYJNYCH

Wyszukiwanie zaawansowane